Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Tanec, moje vášeň

  vydáno  •  kamarádi
  Hudba a tanec jsou něco výjimečného. Hudbu nejen slyšíme, ale také ji můžeme vyjádřit pohybem. Může nám pomoct, když máme problém nebo když jsme šťastní. Tanec můžeme využít, když nás opustí kluk, ale také na oslavě, kde oslavujeme a tančíme.

  Hradecká taneční skupina T-Bass v New Yorku., © Jan Pavelka

  Povím vám svůj příběh. Vždycky mě bavil tanec a hned v první třídě jsem nastoupila do břišních tanců, které mě moc bavily. V břišních tancích jsem se naučila krásným ladným pohybům. Jenže když jsem přišla na jinou školu, na druhý stupeň, tak už jsem do břišních tanců chodit nemohla. Musela bych daleko dojíždět. Naštěstí se mě kamarádka zeptala, jestli bych s ní nešla do tanců, kde tančí street dance. S radostí jsem souhlasila a tak jsme tam chodily.

  Uběhlo půl roku a naše vedoucí nám koupila oblečení na vystoupení. Všichni jsme se moc těšili, jenže přišel den, kdy nás půlku vyhodila asi měsíc před soutěží. Vyhodila mě i mou kamarádku. Byly jsme moc smutné, ale prostě se nedalo nic dělat. Vedoucí nám ale slíbila, že můžeme jet jako diváci. Tak jsme se s kamarádkou těšily podruhé, že alespoň uvidíme úžasné tance. Dopadlo to ale tak, že nás vedoucí nikam nevzala. Moc nás tím zklamala.

  Jak víte, tak příběhy končí většinou dobře, a proto vás potěším i já. Začaly jsme tančit společně s kamarádkami. Bylo nás pět, zúčastnily jsme se taneční soutěže. Sice ještě nevíme, jestli se umístíme, ale hlavní je, že nás tanec baví a každá z nás tam může zapojit krok, který se jí líbí.

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (10)

  Příspěvek z 28. září 2014 ve 21:00.
  a_u v něm napsala:

  Tance je nádherný. Zbožňuju společenské tance. Chtěla bych to taky umět :)
  Přeji Ti hodně štěstí a úspěchů v tanci :)

  Příspěvek z 26. září 2014 v 18:49.
  elfonsa v něm napsala:

  go

  v první jsem chodila na zumbu ve třetí 15 druhu tance a ted na tancování1010101010262626

  Příspěvek z 25. září 2014 v 11:28.
  Hanka v něm napsala:

  I love dance

  Miluju tanec tančím od 4 let a je mi 12 takže už osm let i když mi tanec nejde, miluju ho a VŽDY budu :)