Alíkovina

Tanec není jen zábava

vydáno  •  Volný čas venku · Čtenáři píší Alíkoviny · Tanec
Hodně lidí říká, že rádo tančí, ale tančí jen na zábavách či diskotékách. Tanec ale není jen zábava. Pokud v něm chcete i něco dokázat, je to velká dřina. Ale nakonec to stojí za to!

Star Dance... když hvězdy tančí - Tereza Kostková a Marek Eben, © Česká televize - Petra Jansová

Existují různé styly tanců - například street dance, break dance, disco, show dance, latinsko-americké tance, společenské tance, africké tance, balet... asi bychom tu byli ještě dlouho, kdybychom si měli vše vyjmenovat. Já sama, ačkoliv mi je teprve 14, trénuji čtyřikrát týdně a navíc mám i víkendové zkoušky. Také už trénuji děti.

Nejsem žádná vrcholová tanečnice, ale vím, že pokud chci něco dokázat, musím dřít! Nejvíc vás pak uspokojí nejen výhra na soutěži, ale potlesk diváků a když za vámi někdo přijde a řekne vám, že to bylo krásné. Pak se vám všechna ta dřina vyplatila a vy můžete s klidným svědomím říct: "Zvládl/a jsem to!"

Hodně tlustých lidí si myslí, že nemůže tančit, ale je to jeden z omylů. Někteří lidé je odsuzují, ale proč? Vždyť někteří silnější tančí lépe, než my hubení, a před těmi já smekám. Takže jestli rád/a tančíš, šupej se zapsat do taneční školy či skupiny. Máš velký výběr... Přeju ti hodně štěstí!

Autor:

Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

» přejít do diskuse

Diskuse k článku  (8)

Příspěvek z 18. dubna 2009 ve 12:50.
HR96 v něm napsal:

Tanec je super

miluji tanec10

Příspěvek z 10. března 2009 v 16:18.
betik99 v něm napsala:

Tancovani je super

Do tancovani chodim od roku 2004 a bavi me to

Příspěvek z 9. března 2009 ve 14:15.
lucna v něm napsal:

lucna

já mám rada tancovani 4