Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Taneční: Nuda nebo zábava?

  vydáno  •  Volný čas venku
  Taneční. Slovo, které už mnozí z vás slyšeli, a velká většina ještě uslyší. Ale co se pod tím slůvkem doopravdy skrývá?

  "Chtěl jsem toho využít, když mám tak krásnou ženskou, trochu ji v rámci tance pošmajchlovat," přiznal s úsměvem Jan Onder., © iDNES.cz

  Již loňský školní rok jsme se s několika spolužáky dohodli na určitý termín, kdy budeme od konce září kurzy pravidelně navštěvovat. V taneční škole, o které jsme se dozvěděli díky starším ročníkům, jsme měli na výběr z mnoha termínů i sálů (Smetanova síň v Obecním domě, Velký sál ve Slovanském domě nebo Velký sál na Karlově náměstí). 

  Na první hodině byla na každém vidět alespoň malá známka strachu a nervozity. Nikdo pořádně nevěděl, co ho čeká. Milí lektoři nás se vším seznámili. Po první pánské volence jsme začali zkoušet první kroky převážně standardních tanců. I když se ne každému dařilo, všichni měli dobrou náladu a v sále se také nacházeli asistenti připravení podat pomocnou ruku. Po přestávce následovala další volenka, tentokrát dámská, abychom si mohli zatančit s více partnery a zjistit, s kým se cítíme lépe a s kým nám to jde. 

  Nedávno se uskutečnila speciální LATINO lekce. Všichni jsme vyměnili formální oděvy za méně formální, především s hawajskými vzory, proto se na tento večer staly ozdobou mnoha účastníků květinové věnce. Na této dvouhodinovce jsme se věnovali pouze latinsko-americkým tancům, které párkrát proložíme i do normálního kurzu, ale není pro ně dostatek času. Hodiny se zúčasnil také kubánský tanečník, který nám ukázal základní prvky salsy. 

  Myslím si, že taneční kurzy jsou příjemný zážitek do života a měli by si tím projít všichni. A navíc vás mohu ujistit, že se není čeho bát a doufám, že jsem vám přiblížila tuto volnočasovou aktivitu.

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (1)

  Příspěvek z 10. května 2015 ve 21:10.
  iva-ribana v něm napsala:

  Taky mě to čeká


  Mně čekají taneční příští rok ve škole a jsem na to docela zvědavá, protože jsem dost kopyto ;-) .