Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Táta

  vydáno  •  Vztahy
  Táta s mámou se rozvedli a já nevěděla proč. Nevěděla jsem, proč táta odešel a každý říkal něco jiného. Pak mi to máma stručně a popravdě řekla. Vím, že by si mamka jen tak nevymýšlela, tak jí věřím.

  Občanský zákoník 2014 úzký (ilustrační foto)., © mb

  Máma s tátou se rozvedli, když mi bylo 8. Nevěděla jsem proč. Měla jsem pocit, že za to můžu já svým chováním. Táta říkal, že mamka měla někoho jinýho, ale mamka říkala, že taťka šel na koncert "sám" a přitom tam šel se svou kolegyní z práce, později i přítelkyní.

  Máma mi to před rokem vysvětlila a já to konečně pochopila. Mamka je učitelka na základní škole a má tam spousty kolegů, se kterými se kamarádí. Psala si s nimi a oni ji psali texty, které si přečetl taťka a začalo mu to vadit.

  Mamka neměla ani tušení, že si to přečetl a tak žili další měsíce. Jenomže se nám tatínek zakoukal do jeho kolegyně Hany a pak to začalo. Mamka to zjistila a šla za sousedkou a brečela, taťka se na gauči mezitím v pohodě díval na fotbal. Nenechával na sobě nic znát a my s mojí o 4 roky starší sestrou nevěděly, kde je mamka. Taťka na to řekl, že je u sousedky. Jenomže mamka se vrátila rozbrečená a řekla, ať si sbalíme pár věcí, a že jeden za babičkou.

  Veděly jsme, že něco není v pořádku ale mamka byla tak zdrcená, že jsme ji poslechly a v 9 večer jsme čekaly na dědu až přijede a vyzvedne si nás. Potom si nás vzala babička a bylo to super. Nevěděly jsme, co se stalo a tak jsme si babičku užívaly.

  Mezitím mamka s mojí tetou řešily, co se stalo. Když nám to potom mamka řekla, docela jsme se zděsily. Nenapadlo nás to. Vždycky jsem si říkala jaké to asi je mít rozvedené rodiče a najednou BUM. Ani my už nejsme normální rodina.

  Brala jsem to v pohodě, jenomže to jsem netušila, že je taťka takový, jaký je. Neznala jsem ho úplně. Už uběhly 4 roky a mamka s taťkou nemají vyřešené téměř vůbec nic. Taťka se u soudu jen odvolává a na mě s mojí sestrou nechce platit. Do nové rodiny si pořídil psa. Jeho přítelkyně měla už 2 děti z prvního manželství a před několika měsíci se mu narodila další holčička. Alžběta.

  Je to zajímavé, že když to tak sečtu, tak má můj otec 5 dcer. Mě, sestru, dcery nové přítělkyně a Alžbětku. Teď už k taťkovi nejezdím, protože se chová hrozně.

  Každopádně se nemusíte bát toho, že máte rozvedené rodiče. Je to život, ale tohle není moc velká změna. Jsou mnohem horší věci a tohle je proti ostatním jen pohádka. Žijeme si dobře. Máme psa a hezký byt. Rozvod mě nijak neomezil a je to furt stejné. Nebojte se toho.

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (2)

  Příspěvek z 9. prosince 2013 v 16:23.
  petshopacek2000 v něm napsal:

  souhlasím

  je to pěkný článek mám to zažité ale s tátou se každý druhým týden vídám není to nic tak hrozného.

  Příspěvek z 8. prosince 2013 v 8:51.
  anička999 v něm napsal:

  Hezký článek