Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Táta od nás odešel. Mám to stále před očima, jako by to bylo včera

  vydáno  •  rodičům · rodina
  Celé naše dětství se rodiče hádali, dokonce většinou před námi. A podle mamčina vyprávění táta chtěl, abychom u toho byli, abychom si o mamce mysleli to nejhorší a chtěl nám ji co nejvíc zprotivit. Teď už chápu proč. Poslední hádka mámy a táty byla proto, že se táta od nás odstěhoval. Pamatuji si to, jako kdyby to bylo včera.

  Tím, že budete do sporů kolem rozvodu vtahovat děti, jim jen ublížíte, © Profimedia.cz

  Seděli jsme s o 3 roky starším bráchou na gauči a koukali se na ně. I když jsem byla hodně malá, neuměla jsem číst, psát, počítat ani pořádně mluvit, stejně si pamatuji každé slovo, které tehdy táta (jestli se mu tak vůbec dá říkat) a mamka řekli.

  Proč nám vlastně ty nejčernější vzpomínky zůstávají napořád, proč si místo nich nemůžeme pamatovat něco hezkého? To už se asi nikdy nedozvím. Dneska už jsem se z toho dostala a jsem za to ráda.

  Táta si nás nejdřív bral jednou měsíčně na víkend, ale stejně si nás moc nevšímal. Teď už nám nenapíše ani SMSku k narozeninám, Vánocům ani svátkům, alimenty posílá babička. I přes to si teď nemůžu stěžovat - mamka se znovu vdala a i když si s novým tátou moc nerozumíme, jsem hrozně ráda, že je mamka šťastná.

  Přiznávám, že jsem jí občas vyčítala, že se s tátou rozešla. Čím jsem starší, tím víc ji chápu. Proto pokud máte ještě rodiče, kteří jsou stále spolu, važte si toho. A pokud se vaši rodiče už rozvedli, nemějte jim to za zlé - hlavně pokud nevíte, jaký k tomu byl důvod.

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (36)

  Příspěvek z 28. března 2011 ve 20:04.
  dyjejšmoulinka v něm napsal:

  jato

  Příspěvek z 28. března 2011 ve 20:04.
  dyjejšmoulinka v něm napsal:

  Já to znám

  Příspěvek z 3. února 2011 v 18:33.
  livekiss v něm napsal:

  Reakce na hogreta:

  já myslím, že není ani tak rozdíl mezi pejskem a člověkem. Pro někoho může být pejsek stejně blízký jako kamarád, člověk, protože ho má moc rád a pak když odejde, tak mu moc chybí. Rozhodně s Tebou ale souhlasím v tom, že se to nedá srovnávat, protože nemůžeš srovnávat pejska a tátu! Tatínka máme každý jen jednoho a nedá se nikým nahradit... proto, tak jak je napsáno v článku, važme si svých rodičů i když to s nimi leckdy není jednoduché... Ne každý má to štěstí, že rodiče má a dal by nevím co za to, aby ty naše rodiče měl... (pominu-li chudáčky děti, které jejich rodiče týrají, ti by asi byli radši, kdyby žádné rodiče neměli...)