Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Teď už vím: čtení není trest a kniha nekouše!

  vydáno  •  Volný čas doma · Kultura · Knihy
  Ve 3. třídě nám učitelka ve škole říkala něco o tom, jak je důležité číst, že máme malou slovní zásobu. Prý že když nebudeme číst, tak se to bude jenom zhoršovat a naše fantazie se zmůže jen na film v televizi. Teď chodím do osmičky a musím přiznat, že mi trvalo asi dva roky, než mi došlo, že měla učitelka pravdu.

  © Radkaa

  Po hodině jsme se tenkrát těmto řečem s holkama zasmály a všechny čtenářské deníky opisovaly z internetu a tím obelhávaly sebe i paní učitelku. Jenže paní učitelka nepolevila a každou hodinu nám takhle promlouvala do duše.

  O přestávce jsme se tomu všichni pořád smáli, ale když jsem byla sama, tak mi to v hlavě šrotovalo. Jestli i já nemám problém? Co když čtení není tak hrozné? A spousty další otázek.

  Denně jsem chodila kolem školní knihovny a pokaždé, když jsem šla kolem ní, tak jsem čím dál víc zpomalovala, až se jednoho dne stalo, že jsem se před ní zastavila a vešla dovnitř. Nikdo tam nebyl, jenom já.

  Knihy, časopisy, kamarádi, soutěže - to všechno se skrývá za dveřemi s označením knihovna.

  Tak jsem šla za naší paní učitelkou, co nás měla na češtinu a vedla knihovnu. Zeptala jsem se jí, co by mi doporučila. Paní učitelka mi podala knížku Heidy, děvčátko z hor. Kniha byla plná obrázků a velkých písmen, takže se mi dobře četla.

  Čtenářský deníkZa pár měsíců jsem šla a půjčila si další knihu. Postupně se intervaly mezi půjčovanými knihami zmenšovaly. Teď jsem přečetla všechny díly Harryho Pottera a Stmívání.

  Psali jsme charakteristiku literální postavy a já jako jediná ze třídy dostala jedničku s pochvalou učitele. Dnes mi už čtení nevadí a chtěla bych všem, kteří nečtou, říct, ať to alespoň zkusí - není to tak strašné!

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (33)

  Příspěvek z 19. února 2010 ve 21:03.
  kkkkkkkkkk123 v něm napsal:

  Twilight

  J8 hrozně ráda čtu.Ale jenom o koních a Twilight.16

  Příspěvek z 14. ledna 2010 ve 21:47.
  Lolopago v něm napsal:

  Reakce na mafu:

  Já (FAKT) asi přes sto :D..možná více xD

  Příspěvek z 14. ledna 2010 ve 21:44.
  Lolopago v něm napsal:

  Knihy

  Já taky furt čtu :D už mám zaplněné tři veliké police..:)..čtění je víjmečné, taky mě furt učitelka chválí..taky píšu komix na mém blogu a tam taky chválí :D (samozřejmě taky tam je i kritika) Prostě je o užitečné :)