Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Teen tábor v Příchovicích

  vydáno  •  Tábory

  Tento rok jsem poprvé byla na teen táboře v Příchovicích. Moc se mi tam líbilo. Je to farní tábor pro mládež od 13 do 19 let, na kterém můžeš poznat nové kamarády. Pokud vás to zaujalo, čtěte dál.

  Fara Příchovice, © Bětka_H

  Když jsem jela na tenhle tábor, bála jsem se, že pro mě bude těžké najít si tam kamarády v tom velkém kolektivu. Nakonec to ale moc těžké nebylo. Byli tam moc hodní lidé, kteří mě k sobě okamžitě přijali. Už za půl hodiny jsem seděla ve skupince pěti lidí a hezky jsme se bavili. Tohle se mi teda stalo poprvé. A bylo to moc příjemné. Jsou tam super lidi, kteří se baví s každým.

  To by nebyl tábor, aby tam nebyla nějaká celotáborová hra. Hra byla podle mě úplně dokonalá. Byla na téma superhrdinové. Rozdělili nás do šesti- až osmičlenných týmů. Na jiných táborech jsem zažila, že se překřikují, hádají se, kdo bude vedoucí a podobně. Tady nic takového nebylo. Neměli jsme stanoveného vedoucího. Rozhodovali jsem se jako skupina. A to se mi právě moc líbilo. Ve skupině jsme se vůbec nehádali. Taky bylo fajn, že jsem kromě těch pěti lidí, se kterými jsem se bavila předtím, poznala dalších šest, takže jsem za chvíli měla spoustu kamarádů. Hry do celotáborovky byly hodně zábavné. Vedoucí pro nás chystali scénky, které byly poučné a vtipné. Vždy jsem se na scénku těšila.

  Jeden večer jsme si měli po týmech připravit každý svoji scénku. Bála jsem se, že nám to vůbec nepůjde vymyslet a že to bude katastrofa, ale vymysleli jsme to dost rychle a pak už jsme jen trénovali. Byla jsem s tou scénkou dost spokojená. Jezdím i na skautský tábor, tam potřebujeme na přípravu tak dva dny, tady jsme měli pět hodin a taky to šlo. Myslím, že jsme si v naší skupině opravdu dost rozuměli. Asi se nemusí vždy sejít tak dokonalé týmy, ale je to dost často, kamarádka, která jezdí pravidelně, mi říkala, že skoro vždycky měla super tým.

  Byl tam také pingpongový stůl. I když vůbec neumím hrát, tak jsem to tam zkusila. A místo toho, aby se na mě zlobili, že jsem neschopná, tak mi dali ten míček, ať si to zkusím znova. Takže jsem se to docela naučila a hodně mě to bavilo.

  Výsadky

  Na táboře jsem taky poprvé v životě zažila výsadky. V půl jedné ráno nás vzbudili a postupně nás odvezli po čtyřčlenných skupinkách. Odjeli jsme asi 8 km od tábora a cestou jsme se několikrát otočili, abychom byli zmatení. Pak jsme se měli dostat zpátky bez baterky a mobilu. Naštěstí to tam jeden z nás znal, takže to nebylo moc těžké. Sice jsme trochu zabloudili, ale to nic nebylo, protože jsme se hned našli. Jedna skupina třeba šla úplně na druhou stranu a vrátila se až v šest ráno. Takže my jsme to měli v klidu. Šli jsme necelé tři hodiny. Byl to super zážitek a určitě bych výsadky chtěla i příště.

  Na konci tábora jsme měli ples. To jsme si moc užili. I když nemám ráda plesy, tak tohle bylo super. Měli jsme si nacvičit předtančení. Byla jsem nervózní, ale když jsme tančili, tak ze mě ta nervozita opadla a moc jsem si to užívala. Všichni to měli moc hezký a byla zábava se na to dívat. Taky jsem se na tom plese naučila líp tančit.

  Určitě pojedu i příští rok. Pokud vás to zaujalo, tak se můžete podívat na jejich stránky a třeba někdy přijet.

  Autorka: (14 let)
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (5)

  Příspěvek z 1. října v 7:13.
  Gigisuška v něm napsala:

  Nádherný článek 5 tlapiček ( mám názor jako Anež )

  Příspěvek z 29. září ve 20:31.
  Anež v něm napsala:

  Krásný článek, články tohoto typu mám strašně ráda! Výsadek (nevím jak přesně se to skloňuje) bych tsky chtěla zažít i když by to bylo trochu nepříjemné a možná i strašidelné. Za mě tammohlo být víc zážitků, ale i tak 5 tlapek

  Příspěvek z 29. září v 19:51.
  Luna3110 v něm napsala:

  Krásný článek a ty výsadky musely být super, miluju věci tohohle typu :-D pět tlapek