Alíkovina

Tenis

vydáno  •  Sport · Čtenáři píší Alíkoviny
Miluji tenis i když v něm nejsem nějak extra dobrá!

Tenistka Petra Kvitová v souboji o olympijské finále s Mónicou Puigovou z Portorika. (12. srpna 2016), © MAFRA

Tenis je můj koníček od 9 let, což byl můj věk, když jsem ho hrála poprvé. Na každý trénink jsem se těšila, ale pak v mých 10 letech se stal zvrat a trenérka se začala chovat jinak, už nebyla tak přátelská, jak jsem ji znala byla na nás dost hnusná.

Tenis se mi začal protivit a ta trenérka taky! Nutila nás běhat každý trénink začínal i končil 2 km během. V 11 letech jsem přestoupila do klubu, kam chodila máma, protože ta trenérka se začala protivit i mámě. Pak se stal další zvrat mého tenisového života. Hrála jsem od 2. třídy na housle a pořád hraji, to ale není podstatné, hlavní je, že tenis potřeboval zpevněné zápěstí a housle naopak volné. Někdo by si myslel, že s jedním skončím, ale nestalo se tak. Naučila jsem se ho mít volné a zpevněné kdy chci. Bylo celkem obtížné se to naučit, ale měla jsem snad jinou možnost? Ano měla, mohla jsem s jedním seknout, ale já to neudělala, protože mě obojí bavilo. A teď jsem za to ráda.

Ke všemu tomu jsem konečně začala chodit na gymnázium, na ZŠ mě to nebavilo a neměla jsem tam kamarádky, ale je dobře, že jsem se tam dostala, protože mám teď housle i tenis blízko školy! Tenisu se prostě nevzdám!

Autorka:

Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

» přejít do diskuse

Diskuse k článku  (5)

Příspěvek z 9. prosince 2016 v 18:55.
Prasíček123 v něm napsala:

Diky

............................2147162625

Příspěvek z 7. prosince 2016 v 17:57.
Katuška6 v něm napsala:

Tenis versus housle

Ahoj taky hraju na housle. Tenis mě fascinuje odmalička. S tátou jsme schopný dívat se na tenis do 2 ráno:-) S houslemi seknout nechci a začít hrát teď je už dost pozdě. Je mi totiž 14. Tobě ale přeji aby ti to šlo. A třeba se jednou budu dívat na tebe, jak se stáváš hvězdou Českého týmu:-) Dobrou noc

Příspěvek z 7. prosince 2016 ve 13:19.
hlavatka v něm napsala:

Promiň

Ty čísla jsou tam omylem.