Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Teorie evoluce

  vydáno  •  Historie

  Všichni víme, že teorie evoluce máme tři: mimozemskou, církevní a klasickou Darwinovu. Ale přemýšlel někdy někdo z vás nad tím, na co bychom přišli, kdybychom všechny tři teorie spojili dohromady?

  Evoluce, © Kyrnos

  Jistě dobře víte, jak vznikla Darwinova Teorie evoluce. Pokud to nevíte, dovolil jsem si použít citaci z Wikipedie:

  Nejslavnější a nejzávažnější dílo Charlese Darwina. Otázkou vzniku a vývoje života se zabývalo více učenců, včetně Darwinova dědečka Erasma Darwina. Charles Darwin tak nebyl první, kdo přišel s myšlenkou proměny a vývoje druhů neboli evoluce, byl však první, kdo objevil a správně vysvětlil, na jakém principu evoluce probíhá. V Darwinově době nebyly známy geny a DNA, Darwin proto považoval za základní jednotku přírodního výběru jedince. To přinášelo některé problémy. Upřesnění, že základní jednotkou přírodního výběru je gen, čekalo až na Darwinovy následovníky.

  Toto je samozřejmě pravda, ale napadlo vás někdy, co by se přihodilo, kdybyste spojili všechny tři teorie do sebe?

  Všichni jistě víte, že:
  • V církevní teorii Zemi i zvířata a lidi na Zemi stvořil Bůh.
  • V mimozemské teorii nás přivedli na planetu Zemi mimozemšťané.
  • V Darwinově teorii jsme se vyvinuli z primátů (přesněji z opice).

  A tady nastává velké ALE!
  Pokud Bůh stvořil nebe, vesmír a vše ostatní, musel tedy stvořit i mimozemšťany a opice. Ale pokud nás na Zemi přivedli mimozemšťané, kdo je tedy vytvořil? Které teorii evoluce máme věřit?

  Jedni lidé, především věřící, říkají, že vše stvořil Bůh a není nic chytřejšího, než je Bůh, protože Bůh věděl, co bude které zvíře dělat, jíst, kde bude spát, a také ví, co my, jako lidé, uděláme třeba za dvacet let.

  Druzí lidé, především ti, kteří studují mimozemskou civilizaci, říkají, že mimozemšťané přivedli na zem lidstvo. Stromy, zvířata a vodstvo už tu bylo. Mimozemšťané mají být chytřejší než všichni lidé na naší planetě. Oni totiž mají techniku, o které se vědcům ani ve snu nezdálo, a my jsme dosáhli jen toho, že máme dnes připojení na internet skoro všude, ale když se chceme připojit k WiFi, musíme u ní být blízko, kdežto mimozemšťané mohou komunikovat mezi sebou přes celé stovky galaxií.
  A přiznejme si, že tohle naši vědci snad ani nevymyslí.O=;-(

  A nakonec je tu daleko obsáhlejší teorie, tzv. Darwinova.
  Znovu si dovolím použít citaci:

  “Jsem přesvědčen, že zvířata se vyvinula maximálně ze čtyř či pěti společných předků a rostliny z téhož, či menšího počtu.“

  Toto napsal Darwin do své knihy O vzniku druhů přirozeným výběrem, aneb zachování zvýhodněných ras v boji o přežití. Musím se přiznat, že jsem knihu ani její ukázky nikde nečetl, ale fascinovalo mě to, jak někdo dokázal před 150 lety vymyslet něco tak úžasného. Dodnes si o Darwinově teorii povídá mnoho uznávaných vědců nejen v zahraničí, ale i v České republice.

  Ale jsou tu i takoví skeptici, kteří raději upřednostňují teorii o ne moc dobře vypadajících tvorech z vesmíru. Pokud bych byl věřící, byl bych rád, že na tomhle světě jsem. Teorie s Bohem mi přijde lepší než teorie o mimozemšťanech, kteří nejspíš ani neexistují.

  Ale Bůh existuje. Jak jinak by lidé napsali Bibli (zejména Starý zákon)? Sice je nejspíš větší část Starého zákona vymyšlená, ale věřící se nad tím podle mého názoru nepozastavují. Oni prostě vědí, že mají Boha, který ví, co dělá.

  Kdyby byl Bůh takový „hračička“ a dával lidem místo rukou chapadla a místo nohou ploutve, to by se pak ti skeptici mohli teprve zasmát, že Bůh je „mýtus“.

  Nechci se zastávat přímo některé teorie. Já věřím všem.

  Související Alíkovina:

  Autor: (14 let)
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (16)

  Příspěvek z 28. března v 1:54.
  –MM– v něm napsal:

  jenisek98: Většinu dinosaurů zahubily změny klimatu v důsledku nárazu asteroidu Chicxulub (na území nynějšího Mexika, na mapě je i zřetelný kráter), ale část z nich přežila a žije dodnes. Ročně zabíjíme desítky miliard dinosaurů, protože jsou docela chutní. 8-P
  Nevím, jak dohledat, jestli je teď naživu víc dinosaurů než žilo v pravěku v okamžiku dopadu... myslím, že to není úplně vyloučené. :-)

  Neandrtálci jsou částečně naši předci. Je to celkem detail. Když říkám žádné velké otazníky, tak to, do jaké míry se naši předci mísili s neandrtálci, za velký otazník nepovažuji. To, že nové poznatky vyvracejí staré, není chybou konvenčního bádání, ale jeho předností. Pokud zjistím, že jsem se stokrát spletl, neznamená to, že jsem nevěrohodný, ale že jsem se o sto krůčků přiblížil k pravdě.

  Podle evoluční teorie by měl jeden druh postupně nahrazovat nový
  Proč? Nic takového není potřeba. Stačí epidemie nějaké nemoci, která zabrání přežití/rozmnožení všem druhům vyjma jednoho. To přeci není nijak vzácný jev.

  Nevím, jak bych měl vyhodnocovat informaci o dvou zubech. Naznačuješ, že selským rozumem a prostou úvahou půjde shodit ze stolu nějaký seriózní výzkum, jehož výsledky uznávají mraky studovaných lidí. Někdo na toto téma dělá vědeckou práci, snaží se neprůstřelně odhalit pravdu na základě poznatků a důkazů... a ty se pak podíváš jen na samotný závěr a podezíravě se zeptáš „hele, a není to celé úplně zvláštní?“ – Proč? Přijde mi to poněkud domýšlivé. :-(
  Neříkám, že hypotézy nejdou vyvracet, jen mám nějakou elementární úctu k lidem, kteří o tématu vědí o mnoho let studia víc než já.

  Příspěvek z 27. března ve 21:21.
  jenisek98 v něm napsal:

  MM:“O vývoji člověka víme dost.“ málo a to i o neandrtálcích kteří vyhynuli „nedávno“ (30 tis.let) a je dost kosterních nálezů přesto dříve byli považováni za předchůdce člověka a dnes už ne. 200 tisíc let už nálezů je méně a 2 mil. let je nález kousku čelisti se 2 zuby. Není to zvláštní, že stačí 2 zuby na potvrzení evoluce člověka? Zajímavý je i dlouhý souběh několika druhů současně a pak rychlý konec jednotlivých druhů Podle evoluční teorie by měl jeden druh postupně nahrazovat nový. A co teprve rychlý vyhynutí dinosarů po tom co ovládali Zemi miliony let. Dokážeš to vysvětlit vyhynutí těchto plazů? Proč zrovna oni - nejrozšířenější druh?.?

  Příspěvek z 27. března v 18:10.
  –MM– v něm napsal:

  jenisek98: Však já nehovořil o Darwinově teorii (ta je mnohem starší než čtyřicet let). Poslední skutečně radikální zásah do evoluční teorie udělal Richard Dawkins v roce 1976 teorií o sobeckém genu. Přenesení důrazu z živých jedinců na samotné geny ledacos vysvětlilo, protože jedinec se mnohdy chová v rozporu se zájmem o rozmnožení/přežití, a posunulo evoluci částečně z džungle biologie do roviny matematiky (do teorie her) a okrajově i do psychologie. Od té doby žádný větší zlom v uvažování nenastal. Proto nuda.

  O vývoji člověka víme dost. Upřesňují a mění se doby, kdy se zhruba co stalo, ale to jsou drobnosti. Zdaleka to není tak moc nerozluštěná záhada, jak odpůrci evoluční teorie doufají.