Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Teorie evoluce

  vydáno  •  historie

  Všichni víme, že teorie evoluce máme tři: mimozemskou, církevní a klasickou Darwinovu. Ale přemýšlel někdy někdo z vás nad tím, na co bychom přišli, kdybychom všechny tři teorie spojili dohromady?

  Evoluce, © Kyrnos

  Jistě dobře víte, jak vznikla Darwinova Teorie evoluce. Pokud to nevíte, dovolil jsem si použít citaci z Wikipedie:

  Nejslavnější a nejzávažnější dílo Charlese Darwina. Otázkou vzniku a vývoje života se zabývalo více učenců, včetně Darwinova dědečka Erasma Darwina. Charles Darwin tak nebyl první, kdo přišel s myšlenkou proměny a vývoje druhů neboli evoluce, byl však první, kdo objevil a správně vysvětlil, na jakém principu evoluce probíhá. V Darwinově době nebyly známy geny a DNA, Darwin proto považoval za základní jednotku přírodního výběru jedince. To přinášelo některé problémy. Upřesnění, že základní jednotkou přírodního výběru je gen, čekalo až na Darwinovy následovníky.

  Toto je samozřejmě pravda, ale napadlo vás někdy, co by se přihodilo, kdybyste spojili všechny tři teorie do sebe?

  Všichni jistě víte, že:
  • V církevní teorii Zemi i zvířata a lidi na Zemi stvořil Bůh.
  • V mimozemské teorii nás přivedli na planetu Zemi mimozemšťané.
  • V Darwinově teorii jsme se vyvinuli z primátů (přesněji z opice).

  A tady nastává velké ALE!
  Pokud Bůh stvořil nebe, vesmír a vše ostatní, musel tedy stvořit i mimozemšťany a opice. Ale pokud nás na Zemi přivedli mimozemšťané, kdo je tedy vytvořil? Které teorii evoluce máme věřit?

  Jedni lidé, především věřící, říkají, že vše stvořil Bůh a není nic chytřejšího, než je Bůh, protože Bůh věděl, co bude které zvíře dělat, jíst, kde bude spát, a také ví, co my, jako lidé, uděláme třeba za dvacet let.

  Druzí lidé, především ti, kteří studují mimozemskou civilizaci, říkají, že mimozemšťané přivedli na zem lidstvo. Stromy, zvířata a vodstvo už tu bylo. Mimozemšťané mají být chytřejší než všichni lidé na naší planetě. Oni totiž mají techniku, o které se vědcům ani ve snu nezdálo, a my jsme dosáhli jen toho, že máme dnes připojení na internet skoro všude, ale když se chceme připojit k WiFi, musíme u ní být blízko, kdežto mimozemšťané mohou komunikovat mezi sebou přes celé stovky galaxií.
  A přiznejme si, že tohle naši vědci snad ani nevymyslí.O=;-(

  A nakonec je tu daleko obsáhlejší teorie, tzv. Darwinova.
  Znovu si dovolím použít citaci:

  “Jsem přesvědčen, že zvířata se vyvinula maximálně ze čtyř či pěti společných předků a rostliny z téhož, či menšího počtu.“

  Toto napsal Darwin do své knihy O vzniku druhů přirozeným výběrem, aneb zachování zvýhodněných ras v boji o přežití. Musím se přiznat, že jsem knihu ani její ukázky nikde nečetl, ale fascinovalo mě to, jak někdo dokázal před 150 lety vymyslet něco tak úžasného. Dodnes si o Darwinově teorii povídá mnoho uznávaných vědců nejen v zahraničí, ale i v České republice.

  Ale jsou tu i takoví skeptici, kteří raději upřednostňují teorii o ne moc dobře vypadajících tvorech z vesmíru. Pokud bych byl věřící, byl bych rád, že na tomhle světě jsem. Teorie s Bohem mi přijde lepší než teorie o mimozemšťanech, kteří nejspíš ani neexistují.

  Ale Bůh existuje. Jak jinak by lidé napsali Bibli (zejména Starý zákon)? Sice je nejspíš větší část Starého zákona vymyšlená, ale věřící se nad tím podle mého názoru nepozastavují. Oni prostě vědí, že mají Boha, který ví, co dělá.

  Kdyby byl Bůh takový „hračička“ a dával lidem místo rukou chapadla a místo nohou ploutve, to by se pak ti skeptici mohli teprve zasmát, že Bůh je „mýtus“.

  Nechci se zastávat přímo některé teorie. Já věřím všem.

  Související:

  Autor: (14 let)
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (19)

  Příspěvek z 19. února 2021 v 8:59.
  Markom v něm napsala:

  Neprošla jsem celý vesmír, ale na mimozemšťany prostě nevěřím;-)

  LillMissAlex v něm napsal:

  Mňa by zaujímalo, či si preskúmal celý vesmír, aby si mohol tvrdiť, že mimozemšťania neexistujú :D

  Příspěvek z 8. prosince 2020 v 19:24.
  Markom v něm napsala:

  Hele co si myslíte jaká teorie je pro vás nejlepší.?????
  Pro mě ta s tím bohem. :-):-):-):-)
  Můj názor: myslím si, že teorie s mimozemšťany je hloupá a, že chce lidsto zmást, že mimozemšťani existují.:-(:-(:-(:-(:-(