Diskuze k Alíkovině
« Přejít na článekTeorie evoluce
Mňa by zaujímalo, či si preskúmal celý vesmír, aby si mohol tvrdiť, že mimozemšťania neexistujú :D
Hele co si myslíte jaká teorie je pro vás nejlepší.
Pro mě ta s tím bohem.
Můj názor: myslím si, že teorie s mimozemšťany je hloupá a, že chce lidsto zmást, že mimozemšťani existují.
jenisek98: Většinu dinosaurů zahubily změny klimatu v důsledku nárazu asteroidu Chicxulub (na území nynějšího Mexika, na mapě je i zřetelný kráter), ale část z nich přežila a žije dodnes. Ročně zabíjíme desítky miliard dinosaurů, protože jsou docela chutní.
Nevím, jak dohledat, jestli je teď naživu víc dinosaurů, než žilo v pravěku v okamžiku dopadu... myslím, že to není úplně vyloučené.
Neandrtálci jsou částečně naši předci. Je to celkem detail. Když říkám žádné velké otazníky, tak to, do jaké míry se naši předci mísili s neandrtálci, za velký otazník nepovažuji. To, že nové poznatky vyvracejí staré, není chybou konvenčního bádání, ale jeho předností. Pokud zjistím, že jsem se stokrát spletl, neznamená to, že jsem nevěrohodný, ale že jsem se o sto krůčků přiblížil k pravdě.
„Podle evoluční teorie by měl jeden druh postupně nahrazovat nový“
Proč? Nic takového není potřeba. Stačí epidemie nějaké nemoci, která zabrání přežití/rozmnožení všem druhům vyjma jednoho. To přeci není nijak vzácný jev.
Nevím, jak bych měl vyhodnocovat informaci o dvou zubech. Naznačuješ, že selským rozumem a prostou úvahou půjde shodit ze stolu nějaký seriózní výzkum, jehož výsledky uznávají mraky studovaných lidí. Někdo na toto téma dělá vědeckou práci, snaží se neprůstřelně odhalit pravdu na základě poznatků a důkazů... a ty se pak podíváš jen na samotný závěr a podezíravě se zeptáš „hele, a není to celé úplně zvláštní?“ – Proč? Přijde mi to poněkud domýšlivé.
Neříkám, že hypotézy nejdou vyvracet, jen mám nějakou elementární úctu k lidem, kteří o tématu vědí o mnoho let studia víc než já.
MM:“O vývoji člověka víme dost.“ málo a to i o neandrtálcích kteří vyhynuli „nedávno“ (30 tis.let) a je dost kosterních nálezů přesto dříve byli považováni za předchůdce člověka a dnes už ne. 200 tisíc let už nálezů je méně a 2 mil. let je nález kousku čelisti se 2 zuby. Není to zvláštní, že stačí 2 zuby na potvrzení evoluce člověka? Zajímavý je i dlouhý souběh několika druhů současně a pak rychlý konec jednotlivých druhů Podle evoluční teorie by měl jeden druh postupně nahrazovat nový. A co teprve rychlý vyhynutí dinosarů po tom co ovládali Zemi miliony let. Dokážeš to vysvětlit vyhynutí těchto plazů? Proč zrovna oni - nejrozšířenější druh?.
jenisek98: Však já nehovořil o Darwinově teorii (ta je mnohem starší než čtyřicet let). Poslední skutečně radikální zásah do evoluční teorie udělal Richard Dawkins v roce 1976 teorií o sobeckém genu. Přenesení důrazu z živých jedinců na samotné geny ledacos vysvětlilo, protože jedinec se mnohdy chová v rozporu se zájmem o rozmnožení/přežití, a posunulo evoluci částečně z džungle biologie do roviny matematiky (do teorie her) a okrajově i do psychologie. Od té doby žádný větší zlom v uvažování nenastal. Proto nuda.
O vývoji člověka víme dost. Upřesňují a mění se doby, kdy se zhruba co stalo, ale to jsou drobnosti. Zdaleka to není tak moc nerozluštěná záhada, jak odpůrci evoluční teorie doufají.
MM: “Současná biologie nemá v oblasti evoluce žádné velké otazníky. Už víc jak čtyřicet let je to nuda“ cože ? To že Darwin dal základy Evoluce neznamená, že platí stále Darvinova teorie. Naopak dnes se vědci přiklání i k jiným evolučním teoriím.
A například o vývoji člověka toho pořád moc nevíme a vychází se převážně z evoluční teorie, ale důkazy chybí a proto se vědecký názor neustále mění.
Morell: Já se tam bojím jít, protože hrozí, že by mě tam pokousali hladoví jednorožci. Pokud bys snad chtěla namítat, že tam žádní hladoví jednorožci nejsou, zajeď tam a dokaž něčím hmatatelným, že tam nejsou. (Aneb důkazní břemeno je na straně toho, kdo přinesl odvážné tvrzení, nikoliv toho, kdo pochybuje.)
Jé, to je hezké video... missing link (tedy údajně chybějící článek v evoluci) mi připomněl jiné a mnohem stručnější video:
Současná biologie nemá v oblasti evoluce žádné velké otazníky. Už víc jak čtyřicet let je to nuda, přibývají jen mikrobiologická pozorování, která v otázce původu druhů dokazují totéž, co už se předpokládalo.
Je smutné, když Charlton Heston, který hrál v šedesátých letech v původní Planetě opic, nerozumí konceptům, které byly pro ten film v závěru stěžejní.
Mimochodem, co se týče té církevní teorie, tak ta de facto neexistuje. Římskokatolická církev bere běžnou evoluční teorii jako fakt, nevidí v ní žádný rozpor – v tomto smyslu se vyjádřili poslední tři papežové (a od roku 1870 platí, že papež má vždycky pravdu). Řekl bych tedy, že existuje nanejvýš náboženská teorie, které může někdo věřit, ale neoznačoval bych ji za církevní...
konemy: Řekl, že současné opice a lidé mají společné předky. Což bylo z pohledu některých citlivějších lidí stejně pobuřující a nepřijatelné, jako kdyby nazval opicemi jejich ctěné dědečky.
Morell: Je mi celkem jedno, jestli jsou zdroje konvenční, zajímá mě, jestli jsou prokazatelné. Tak jednoduché tvrzení, jako že v místech je zbytková radiace, by nemělo vyžadovat nadpřirozené nebo jinak podezřelé mechanismy. Pokud to není zcela smyšlené tvrzení, měla by to velmi snadno potvrdit i konvenční věda.
Mimoni přece nepopírají evoluci života, odněkud se oni taky vzít museli.
-MM- Wikipedie je konvenční, člověk musí hrabat i v pracích vědců, a to nejenom těch přijímaných, ale i těch, kteří jsou komunitou zavrhovaní. (nekonvenční zdroje) Někteří z nich se nakonec ukáží, že jsou blíže pravdě, než konvence.
MM. Teorií na vznik života je mnoho, ale dají se rozdělit skutečně do 3 skupin. 1, konspirační teorie- život stvořili mimozemšťani. 2, neevoluční teorie - život stvořil Bůh a druhy se nemění, platila ještě na začátku 19. století a zastával jí i zakladatelsystematiky Linne, který popsal a zařadil vsechny tehdy známé druhy. 3, evoluční (vývojová) teorie- první evoluční teorie byla Darwinova o přirozeném výběru, ale i evolučních teorii je více.
Já osobně si myslím, že evoluční teorie nikterak nepopírá stvoření Bohem, ale ti mimozemšťani asi nee.
Já nevím o tom, že bychom teorie evoluce měli tři. Znám jen jednu – rozmnožuje se to, co přežije, a přežije to, co je dostatečně přizpůsobené svému prostředí. Toto pravidlo stačí k vysvětlení víceméně všeho.
Jestli existuje nějaký jiný inteligentní vliv, který určuje, co přežije a co se stihne rozmnožit (jako když člověk vyšlechtil banány nebo psy), to je už jiná otázka. Podle mě k vysvětlení původu člověka není nic navíc potřeba. Jestli si tam někdo chce dosadit boha nebo mimozemšťany, budiž, jen bych chtěl podotknout, že mluvíme o síle, která tajně a systematicky vyvražďuje jakékoliv více rozšířené odchylky od nějakého cílového stavu.
Morell: Na Wikipedii jsem nic o zbytkové radiaci nenašel, z jakých zdrojů čerpáš? A proč by po atomovém výbuchu měla tisíce let zůstat zbytková radiace? V Hirošimě se už pár měsíců po výbuchu vrátila radiace skoro do normálu.
Psi mají stejné znaky, protože je lidi šlechtí, aby měli tyto znaky, a protože jiné znaky nefungují. I některé vyšlechtěné rasy jsou občas na hranici přežití – mají třeba tak placatý čumák, že nemůžou pořádně dýchat.
Byl, ale měl trochu problém ohledně autora, takže jsme to vyměnili.
A už není.
Nebyl u tohohle článku před chvílí jiný obrázek?
A tady je chyba:
Všichni víme, že teorie evoluce máme tři: mimozemskou, církevní a klasickou Darwinovu. Ale přemýšlel někdy někdo z vás nad tím, na co bychom přišli, kdybychom všechny tři teorie spojily dohromady?
Opravdu zajímavý článek.
Jelikož mám mezi lidmi přátele, kteří v minulých životech byli mimozemšťané, otázka víry v mimoně je pro mě zbytečná, jsou skuteční. Pokud lidstvo nestvořili, určitě ho velmi ovlivnili.Potvrdily mi to i některé staré texty. Ona božská zjevení v bibli mohly být vesmírné lodě. Sodoma a Gomora byly zničené atomovými výbuchy. (je opravdu objevená zbytková radiace tam, kde stály)
Historie je plá takových zvláštních záhad, ale jejich rozluštěním se člověk posouvá vpřed i v tom, kdo on sám je. Evoluce je taktéž působivá věc. V mnoha ohledech opravdu pracuje, ale samotné druhy při tom mají neobvyklou tendenci zachovávat se a udržovat se pořád okolo jakéhosi specifického vzhledu. I přes všechny mutace mají psi pořád jakési znaky stejné, i když jsme je vyšlechtili do mnoha tvarů, velikostí a barev...
předchozí | 1 | další |