Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Teprve v devítce jsem zjistila, jak moc mi spolužáci budou chybět

  vydáno  •  škola a poznání · kamarádství
  V naší třídě jsme nikdy nebyli dobrá parta. Vlastně jsme nebyli parta vůbec. Byli jsme rozděleni na malé partičky, ale někdy se stalo, že někdo někoho odstrčil a ti ostatní se s ním vůbec nebavili.

  Poslední zvonění v centru města je v plném proudu , © MF DNES

  Až kolem sedmé třídy jsme se začali dávat jakž takž dohromady. Už jsme jako kolektiv dokázali pracovat ve skupinkách, bavit se i s jinými lidmi než s ostatními z partiček. Ale chováním i mezitřídními vztahy jsme byli nejhorší na škole.

  Dlouho jsem si říkala, jaká to bude pohoda, až ze ZŠ vyjdu, protože mě začal jeden spolužák otravovat a já se nemohla dočkat, až se ho zbavím. Ale nyní jsem v devítce a došlo mi, že spolu s 30. červnem 2011 ztratím i dosavadní devítiletou jistotu. A taky docela dobré spolužáky.

  Teprve teď si uvědomuji, kolik let jsme se hádali kvůli "ničemu", nikdy jsme se neshodli, nechtěli jsme se spolu bavit. Ostatní to asi taky tak vidí, protože se začíná (i když už trochu pozdě) blýskat na lepší časy.

  Všem asi došlo, že bychom si měli devítku užít - jak holky, tak kluci. Už se nehádáme kvůli maličkostem, ale raději se navzájem poslechneme. Nepomlouváme se, neděláme si naschvály. Vím jistě jednu věc - tuhle školu se mi nebude chtít opustit. Ty klučičí vtípky, naše vylomeniny, společné výlety a hlavně docela pohodovou atmosféru - na to nikdy nezapomenu.

  Autorka: (14 let)

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (34)

  Příspěvek z 8. října 2018 ve 13:38.
  číča800 v něm napsala:

  hezký článek
  naše třída je v pohodě, nikdo není z party venku.

  Příspěvek z 26. ledna 2011 v 18:23.
  hogreta v něm napsala:

  Reakce na Lusiisek:

  kdepak, byli jsme skvělý kolektiv. Ale časem pozná člověk nové lidi, má s novou školou nové starosti a s těmi starostmi na staré spolužáky rychle zapomene, přestanou mu chybět. A těch pár, kteří chybět nepřestanou - s těmi se stejně vídá dále.

  Příspěvek z 17. ledna 2011 ve 14:37.
  Lusiisek v něm napsala:

  Reakce na hogreta:

  to je pravda ae třeba mi máme upa bombovioou třídu a ta mi bude moooc chyběttaký super lidi!!!§vy ste nebyli kolektiv co?5