Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Test, který mi změnil život

  vydáno  •  Škola a poznání · Šikana · Kamarádství
  Jsem sice základního vzdělání, ale na základní školu už nechodím. Chodím na Křesťanské gymnázium do sekundy, což je jako sedmá třída. Hodně lidí ví, že se můžou psát přijímací zkoušky už z páté třídy. Já to věděla také a tak jsem zkusila.

  Přijímací zkoušky na střední školy - Přijímačky na jihlavské gymnázium (21.4.2008), © Petr Lemberk

  Moje základní škola byla peklo. Jednou jsem ve čtvrté třídě přišla domů s brekem. "Mami, já už nemůžu. Něco se děje ve škole téměř od první třídy: bouchají do mě a nadávají mi, že mě zabijí, že mi zabijí Bublinku!" (Bublinka je kočička.) Mamka mi hned poté řekla slovo, které mi bylo doposud neznámé, ale jenom písmenkama (jinak jsem měla s významem tohoto slova velikou spojitost). Bylo to slovo "šikana"! 

  To slovo mě úplně zarazilo, znělo tak tajemně a zároveň hrozně ošklivě. Už dřív jsem si s maminkou říkala, že půjdu na gymnázium, ale teprve teď se mi opravdu zachtělo. Začala jsem se učit víc a víc - popoháněla mě k tomu představa dalších let s touto třídou. Jednou jsem se ale zarazila. Měla jsem tam kamarádku, kterou jsem znala už od školky - i ta mě zradila, ale nechtěla jsem odejít. Nadešel den prvních přijímacích zkoušek, Budějovická. Dobrý pocit jsem z ní neměla, stejně jako z následné Omské. Po náročném čtvrtku a pátku přišlo pondělí (to se měly konat poslední "testy"). Psala jsem právě na to osudné gymnázium.

  Další den, když jsem šla na hodinu houslí, tak mi zavolal tatínek. Poprvé jsem plakala štěstím a doposud se mi to nikdy jindy nestalo. "Vzali tě!" oznámil mi tatínek. Nemohla jsem dýchat, ujížděly mi autobusy, ale mně to bylo naprosto jedno. Ten den jsem poslala nejvíce SMS za svůj život a také mi jich nejvíce přišlo. 

  Nyní chodím na Křesťanské gymnázium. Děti tu neřeší, jestli poslouchám hip hop, metal či disco. Je jim jedno, jestli se chovám a oblékám jako kluk nebo holka. Holky a kluci se tu baví se všemi a ani se to moc neřeší. Jistě, někdy se řeší to, jestli kluk z druhé lavice chodí s dívčinou ve čtvrté řadě v lavici uprostřed, ale jsme v pubertálním věku. Někdy stojí za to zkoušet nové věci. Buďte sami sobě příkladem. 


  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (49)

  Příspěvek z 27. června 2013 v 17:49.
  strelenkalovegood-bokuka v něm napsala:

  Reakce na pikacu2000:

  Ono to není (podle mě) o tom, jestli to je, nebo není církevní gympl. Jen je to prostě jiné spojenectví:)

  Příspěvek z 17. června 2013 v 16:22.
  pikacu2000 v něm napsala:

  taky chodím na křesťanský gympl a musím uznat, že je to o dost lepší než na základce :) 4 máme tam super kolektiv, ne jako na základce...

  Příspěvek z 7. dubna 2013 v 9:40.
  strelenkalovegood-bokuka v něm napsala:

  Reakce na _HarryPotter_:

  Jsem ráda, že je někdo se mnou za stejným :)