Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Těžké hledání

  vydáno  •  volný čas venku
  Už jste někdy zkoušeli něco najít? Určitě ano. Klíče, mobil, hodinky....Co takovou brigádu? Pokud ne, přečtěte si, co vás přitom může potkat za problémy.

  Brigáda, © Profimedia.cz

  Mé sestře bylo nedávno 15 let a rozhodla se, že si najde brigádu na prázdniny, aby si vydělala na nový mobil. (Pracovat můžeš podle zákona až od 15 a navíc musíš mít ještě ukončenou základku.) 

  Já jsem se rozhodla, že ji s hledáním pomůžu, ale ani jedna z nás netušila, jak těžké to bude. Našly jsem pár stránek na brigády a každý den se dívaly na nové nabídky. Když jsme našli něco zajímavého, třeba venčení psů, sestra tam hned napsala, ale chtěli až od 18 let. A tak to bylo skoro všude. Po pár týdnech jsme začali psát i na stránky, kde žádnou výpomoc nehledali, třeba do knihkupectví nebo do pekařství. Co kdyby náhodou....Ale bohužel většina lidí neodpověděla nebo chtěli zase od 18. Nakonec jsem našli několik možností, ale ani jedna nám nepřišla jako dobré trávení prázdnin. Buď mohla pracovat ve fastfoodu, call centru(tam voláš lidem a říkáš jim reklamy..) nebo roznášet letáky (to dělat nechtěla, protože je ,,slabá“ a letáky váží třeba 30 kg). 

  Jak vidíte, moc toho na výběr neměla. Už to vypadalo, že si na nový telefon nevydělá, ale pak mě napadla poslední možnost. U nás v domě sídlí internetová firma. Moje sestra sice vůbec IT věcem nerozumí, ale i tak jsem to zkusila a napsala tam. Světě div se, zrovna hledali výpomoc a pozvali ji na pohovor! A tu práci ji dali! A tak moje sestra nastoupila do své první práce. Jak už jsem psala, firma sídlí v domě a tak nemusí nikam jezdit. A že nemá znalosti o počítačích taky nevadí. Odpovídá na emaily zákazníkům, vyřizuje s nimi stížnosti a přání po telefonu a chatuje na webu. 

  Díky téhle zkušenosti doufám, že až si budu brigádu hledat já, podmínky se změní nebo budu mít štěstí jako sestra. Pokud také hledáte brigádu, napište mi a já vám pomůžu! Myslím si, že od teď jsem schopná najít brigádu každému! 

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (4)

  Příspěvek z 18. září 2015 v 9:02.
  princ-dvojí-krve v něm napsala:

  ahoj

  prosím zkus taky najít něco pro mě v ústí nad labem16kdyžtak napiš do pošty2526

  Příspěvek z 12. září 2015 ve 22:45.
  Fifi10 v něm napsala:

  Reakce na josan:

  Jj ráda :) a už ti bylo 15? To je důležitý...A chtěl bys na víkendy nebo i přes týden? :)

  Příspěvek z 26. srpna 2015 v 8:58.
  koala238 v něm napsala:

  Dobrý

  Seš dobra ze jsi to nevzdala4262519