Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  The School Dance 2015: Nastal čas natočit vaše videa

  vydáno  •  Volný čas venku · Sport · Tanec · Mediální partner
  1.000 EUR, asi 26.000 Kč, volný pád nebo návštěva aquaparku, to jsou ceny největší taneční soutěže pro české a slovenské mateřské, základní a střední školy The School Dance 2015.

  Petr Čadek, partner soutěže School Dance 2015, © The School Dance 2015

  Chcete si užít adrenalin při simulaci volného pádu, navštívit aquapark anebo získat finanční odměnu 1.000 EUR, což je asi 26.000 Kč? Pokud ano, pak nepromarněte tuto jedinečnou šanci a zúčastněte se největší taneční soutěže pro české a slovenské mateřské, základní a střední školy The School Dance 2015. Přihlásit se a nahrávat soutěžní videa můžete až do konce dubna na webové stránce soutěže www.schooldance.cz.

  „Děti, přidejte se k nám do The School Dance. Domluvte se se svým oblíbeným učitelem nebo vedoucím a pusťte se do toho,“ povzbuzuje ty dosud váhající partner soutěže Petr Čadek, tanečník, choreograf a majitel tanečního studia Tančírna.

  The School Dance 2015

  Letošní ročník přináší dvě novinky. Tou první je rozdělení do dvou soutěžních úrovní. Úroveň Pro (profesionálové) je určena základním uměleckým školám, konzervatořím a tanečním skupinám, které se tanci věnují intenzivně. Úroveň Am (amatéři) je pak určena školám, které nemají profesionální ani taneční zkušenosti. Soutěží se ve dvou kategoriích. Kategorie Local Dance je známá už z minulého ročníku, v ní mohou školy prostřednictvím různých tanečních stylů prezentovat významné místo, událost, historický monument, osobnost nebo tradici jejich regionu.

  Fotogalerie

  Druhou novinkou je kategorie Movie Dance. Její hlavní myšlenkou je tvořivé propojení filmu, hudby a tance. Soutěžící mohou libovolným tanečním stylem ztvárnit různé scény z filmů a muzikálů.

  Do konce dubna může každá škola natočit až tři taneční videa v délce až tři minuty. Soutěžící k tanečnímu videu dále připojí interaktivní materiál vytvořený v prezentačním nástroji Prezi či programovací aplikaci Scratch. Začít s tancem můžete kdykoliv, tak proč ne během The School Dance.

  „Tanec a tvorba jakýchkoli choreografií je veliká zábava a nejen to. Naučíte se pracovat v kolektivu, ukážete spoustu svých představ, a když to klapne, a já vám strašně držím palce, zatančíte si ve Slovenském národním divadle a dostanete krásné ceny. Moc se těším na vaše videa a na brzké shledání 24. června 2015 v Bratislavě. Jak se říká na divadle, zlomte vaz.“, dodává Petr Čadek.

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (1)

  Příspěvek z 16. dubna 2015 ve 20:39.
  Lodo10 v něm napsala:

  Lodovica

  Ráda tancuju takže se možná přihlásím a dík za info