Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  The Sims

  vydáno  •  Hry · Počítače a počítačové hry

  Přemýšlel/a jsi někdy, že by sis chtěl/a zahrát The Sims? Ať už 1., 2., 3., 4. nebo 5. díl? V tomto článku se ti tuto videohru pokusím přiblížit, a možná se i rozmyslíš, jestli stojí za to si ji koupit, nebo ne.

  Kreslené logo The sims , © Vysa318

  Hra vyšla roku 2000, ale přesněji vyšla 4. 2. 2000. Vývojář The Sims je Maxis. Videohru seženete kdekoliv. Od vývojáře je velmi drahá, ale seženete ji za docela dobrou cenu někde jinde. The Sims 5 pravděpodobně vyjde na konci roku 2021. Po pravdě The Sims 5 mě neláká ani nelákalo, je to už takové hodně reálné a není už to taková zábavná hra, ale je to čistě můj názor.

  The Sims 5, © Henri Le

  The Sims 4 - obývák, © CaMiL

  Na tomto obrázku vidíte, že siminka má flirtující náladu a že se kouká na televizi.

  The Sims 4 - stavební režim, © CaMiL

  Na tomto obrázku je stavební režim.

  The Sims 4 režim vytvářením a upravování simíka , © CaMiL

  Zde si teď vybíráme oblečení.

  The Sims 4 , © CaMiL

  A tento a ten pod tím jsou už přímo hrací režimy. :->

  The Sims 4 - svatba , © CaMiL

  Druhy režimů:
  V The Sims 4 jsou tři režimy + jeden režim („bonusový“)

  • Režim stavění
  • Režim vytváření simíka
  • Režim „hraní“
  • A bonusový režim je režim z první osoby (že vidíš, tak jak to vidí simík) (na tento režim je nějaký příkaz, ale bohužel nevím jaký).

  Tip po stáhnutí a otevření hry:

  • doporučuju hru otevírat v té aplikaci, kde jste ji koupili, né přímo kde je ikona The Sims, tu neotevírejte (máte lepší to otevřít v té aplikaci, kde jste si to koupili/stáhli) (já to mám v Originu)
  • zde platí rčení: dočkej času jako husa klasu, je to myšlené tak, abyste nebyli do té hry moc rychlí, nevím, jak je rychlý váš počítač či notebook, ale mně se to chvilku načítá

  The Sims je zábavná videohra na počítač. Na mobilu si ji můžete stáhnout zdarma, ale je to hrozná napodobenina a vůbec to s The Sims nemá nic společného. V této hře si vytváříš své postavičky (simíky). Simíky můžeš oblékat, můžete jim měnit hlasy, chůzi, pohlaví, jméno a mnoho dalšího. Ke hře se dají koupit různé dodatky jako například roční období. Simíkům postavíš nebo pronajmeš dům či byt, můžete si je různě upravovat nebo i zdemolovat.

  Také ke hře existují cheaty, sice já ty cheaty moc nedoporučuji, protože pak už to není úplně ono, ale to je čistě vaše věc. Ale kdo chce třeba postavit nejluxusnější dům, tak proč ne?

  Cheat: motherlode -> cheatů je více, ale tento mám už odzkoušený a funguje.

  Kde tento příkaz napíšeš? Do tabulky, kterou si zobrazíš, když zmáčkneš: ctrl+shift+C a pak dáte enter, tabulka zmizí stejným příkazem, jako když tabulku zobrazíš. Jinak tabulka nepůjde otevřít, když jste ve stavěcím režimu. Pokud vám cheaty nepůjdou, tak zkuste: testingCheatsenabled true napsat do tabulky. Na cheaty dávejte pozor.

  Neodzkoušené cheaty: rosebud, kaching, unlockoutfits on, Money {číslo} a mnoho dalších. K tomu cheatu unlockoutfits on, ten už není na simoleony, ale na odemknutí nějakého oblečení, účesů, zkrátka věcí ve vytvoření simíka.

  Postup, jak tyto věci odemknete:

  Je to jednoduché:

  1. Spusťte si hru the sims a ještě, než dáte „Vytvořit simíky“, se na chvilku zastavte.
  2. Stiskněte dohromady klávesy Ctrl + Shift + C a ukáže se vám nahoře modrý řádek na cheaty.
  3. Do něj napište „unlockoutfits on“ tak jak to vidíte na obrázku.
  4. Potvrďte klávesou Enter a vejděte do „Vytvořit simíky“.

  Omlouvám se, jestli nějaké cheaty nebudou fungovat. Některé jsou jen možná na starší verzi.

  Jak nějaké objekty zmenšit či zvětšit?

  Shift + ] - zvětšit
  Shift + [ - zmenšit

  Tip:
  Pokud chceš investovat do něčeho užitečného, tak doporučuji si koupit nejdražší koš.
  Využití:
  Když do něho simík něco vyhodí, tak dostane nějaké peníze (simoleony).

  Kolik koš stojí?
  Myslím že 1000 simoleonů.

  Věci ve hře: (věcí je více, já zde dávám jen takové zajímavější a na které si vzpomínám, protože momentálně hru mám u babičky a teď se tam nedostanu).

  • když se dítě narodí a bude ve věku batolete, tak můžete upéct dort, nechat batole ho sfouknout a následně batole vyroste
  • děti a teenageři v inventáři mají úkoly ze školy, které jsou potřeba vyplnit
  • podle toho, jakou dáte vašemu simíkovi povahu, takový bude, toto si pamatujte! Když dáte milující hudby, tak bude nejraději v nějaké takové práci a bude mít radost, když mu koupíte nějaký hudební nástroj
  • po požáru jsou simíci naštvaní (ale jen ti, co u požáru byli)
  • pod prvním patrem si můžete udělat třeba bazén, ale nezapomeňte na schody (já osobně mám bazén radši na povrchu neboli na zahradě)

  Zajímavější:

  • když je simík smutný, může si zavolat „protismuténkovou linku“
  • můžete někoho poslat na hanbu za nepořádek a nebo mu můžete dát zaracha

  Já a The Sims:

  Jak jsem se dívala, tak The Sims 4 se teď strašně moc zlevnilo, bude to asi tím, že bude vycházet The Sims 5. Já jsem si The Sims 4 kupovala asi před půl rokem, kupovala mi to babička s dědou, protože mamka nechtěla podporovat hraní na počítači. Koupili jsme to nejlevněji, co to šlo, což bylo něco kolem 200 Kč.

  Jakmile jsme to koupili, tak jsme s dědou asi 4 h hledali, kde to nainstalovat a jak se na Origin zaregistrovat. Pak jsem na to přišla. Měli to tam špatně popsané, takže mi děda pomohl s registrací a pak jsme to dali stáhnout. Stahování trvalo docela dlouho a po cca 7 hodinách práci jsem mohla hrát. Bylo už pozdě večer (myslím, že kolem 10 h večer) a já začala hrát.

  Musela jsem na dost věcí přijít, i když jsem to už hrála u kamarádky, ale ta už měla vše nastavené, ale já si to musela ještě nastavit. Také jsem viděla spoustu videí, ale ta mi nepomohla, protože byla jen k té hře ne jak nastavit tu hru a tak.

  Po nastavení, které bylo docela krátké, a po zahrání jsem musela jít spát. Ráno jsem zase začala hrát. A po cca 2 týdnech jsem si hru otevřela znova, to se mi rozjela aktualizace (to bude vždy tak, když po dlouhé době otevřete hru, začne se aktualizovat). Jakmile mi skončila aktualizace, tak jsem zase začla hrát.

  No a to už není zajímavé, tak malinko přeskočíme. Jednoho dne jsem si počítač, na kterém jsem měla The Sims 4, přivezla domů. Mamka s taťkou byli samozřejmě rádi (nebyli), já jsem to ukázala bráchovi, což jsem neměla dělat. No a protože ten počítač byl dost starý, tak mi ho taťka přeinstaloval na Windows 10, to se mi bohužel vše smazalo a já to musela nainstalovat vše znova. Ještě že jsem si všechny přihlašovací údaje napsala na papír.

  A pak jsem zase mohla hrát...Po pár dnech jsem vzala počítač zpět a to se malinko děda rozčílil, protože taťka to vše přeinstaloval. Dal tam jiného „hlídače“ webu, a to se dědovi nejvíce nelíbilo, protože nevěděl od toho hlídače heslo, takže mi nemohl povolit některé stránky, na které jsem normálně chodila....

  Poslední zklamání bylo nedávno, a to, že jsem si vytvořila několik rodin s pak nemohla vytvořit další. To jsem byla hrozně moc zklamaná a tak jsem nějaké nepotřebné rodiny smazala a pak mi to šlo. Nevím, čím to bylo, měla jsem tam jen 4 rodiny, ale třeba jsme to koupili tak levně jen proto, že to bylo na tak málo rodin. Netuším, čím to bylo, ale jsem ráda, že jsem na to z části přišla. No a toto je tak nějak celý můj příběh.

  Vysvětlivky:

  Cheaty – ulehčení/podvod

  Zde vám dávám upoutávky k dodatku Rodičovství

  Autorka: (12 let)
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (14)

  Příspěvek z 11. května v 6:34.
  Vysa318 v něm napsala:

  Aha tak to se omlouvám našla jsem něco jiného

  Příspěvek z 27. dubna v 5:02, upravený po 5 minutách.
  YashaSnow v něm napsala:

  Ahoj,
  Asi tě trochu sklamu, ale oficiálně The Sims 5 ještě nebylo představeno a zatím všechny náhledy nebo co k tomu je jsou pouze fanouškovská díla jak by měla vypadat. Stále se ještě pracuje na The sims 4 které ještě není dokončené a v plánu je okolo ještě 5-6 her nebo více a nějaké mají vyjít ještě i příští rok.
  The Sims 5 je sice v plánu, ale podle EA nejspíše na rok 2024 nebo 2025... Oficiálně od nich zatím žádný náhled na The Sims 5 právě nevyšel, jak by úplně hra měla od nich vypadat. Hlavně článěk na který odkazuje na TS5 není nic oficiálního, ale pouze fanouškovské dílo... (myslím když se klikne odku pochází fotka na TS5)
  Jenom jsem to chtěla uvést vše na pravou míru ^^ Ono když si i rozklikneš to video co je v článku na youtube tak tam máš pod ním napsané „FanMade“ tedy fanouškovský výtvor :)

  Ale jinak TS miluji všechny díly a graficky se mi moc 4díl líbí... Bohužel mi hodně věcí chybí v něm z 2 dílu... Ten 3 díl jsem až tolik nehrála bohužel takže nevím co by mi z něj vše mohlo chybět... Jinak jsem s TS začínala od jeho 1 dílu který mám stále doma někde doma :D

  Příspěvek z 26. dubna v 16:40.
  MedvidekKiki v něm napsala:

  S tím the sims 5 s tebou souhlasím.