Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  The Sims 3

  vydáno  •  Informatika
  Již dříve jsem se zmiňovala o nesmírných možnostech při vytváření Simíků. Nyní společně nahlédneme do tajuplnosti jejich života.

  The Sims 3, © Alík

  V základní hře vás přivítá městečko Sunset Valley plné různých možností a příležitostí. Jakmile koupíte Simíkovi dům nebo ho s pomocí vaší fantazie vybudujete od základů po střechu, můžete spustit běh času a nahlédnout do hry mnohem blíže.

  Občas se stane, že se vám již při rozehrání hry nabídne nějaká nevšední událost, jako je třeba pád meteoritu na váš dům nebo útok duchů. Já sama jsem měla možnost vyzkoušet dům na místě pradávného pohřebiště a tak mi na nějakou chvíli dělali společnost různí duchové. Ze začátku to bylo milé, pak mi ale začali jíst mé jídlo a dělali nepořádek v domě. Nakonec jsem přijala nabídku od jisté exorcistky a ta mi pomohla duchy vyhnat z domu a uložit ke spokojenému spánku. Pokud se vám tato příležitost naskytne, určitě ji doporučuji zkusit. Často se dá vrátit zase zpátky.

  Hra začíná krásným nedělním ránem. Malý kluk v červenobílé čepici vám přinese noviny a je už jen na vás, zda je bezmyšlenkovitě pročtete nebo si v nich hned energicky najdete práci. Štěstí se na vás usměje vždy a je na vás zda si vyberete práci začínajícího hrobníka, dárce orgánů v nemocnici, začnete zářnou kariéru sportovce, herce nebo hudební hvězdy. Jen pozor, abyste do práce dorazili vždy v čas a pilně plnili všechny povinnosti. Společně s prací budete postupně zdokonalovat i své koníčky a zájmy a pro dobrý postup a povýšení je třeba na nich pracovat již od začátku.

  Je také důležité vyhledávat nové známosti, dělat si přátele a povídat si s dalšími Simíky jak ve vaší domácnosti, tak po celém městečku. Mít přátelé je důležité a udržovat s nimi dobrý vztah ještě víc. Simíci se snadno na někoho rozčílí a udělají si z něj nepřítele. Stejně rychle se do někoho i zamilují. Postupem času se může stát, že bude vaše Siminka nebo váš Simík požádán o ruku. I to je v této hře možné. Pak už jen stačí vzít mobil a uspořádat velikou svatbu nebo rodinný večírek, při kterém budou vaši Simíci sezdáni.

  Hlídat míru zábavy a společnosti ovšem není vše, co je vaším úkolem. Hrou vás provází šest měřítek: hlad, potřeba na WC, spánek, zábava, hygiena a  společenskost. Aby měl váš Simík dobrou náladu, měli byste si dát pozor, aby všechna měřítka byla stále zelená. Náladu Simíka ovlivňují i další faktory, například krásný spánek nebo naopak nepohodlná postel, nečisté prostředí nebo vůně přírody, plačící dítě v dosahu, povýšení, ztráta přátel, dobré jídlo atd.

  Hra je opravdu realistická a tak nechybí ani důležitý aspekt lidstva, kterým jsou peníze. Ve hře se jim říká simoleony a můžete si je vydělat chozením do práce nebo plněním různých příležitostí. Utratit je, je mnohem snazší, protože váš dům potřebuje stále nové maličkosti a doplňky. Simíci si chtějí pochutnávat na jídlech z restaurací anebo musí zaplatit opraváři, když se jim rozbije sprcha.

  Hrát není nijak složité. Důležité je být připravený prožívat nová a nová dobrodružství, plnit Simíkova přání a společně s ním se vydat na nelehkou cestu až ke splnění Simíkova celoživotního přání, které jste si vybrali již ve vytváření Simíka.

  Věřím, že se budete bavit stejně, jako si hru užívám i já.

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (3)

  Příspěvek z 23. dubna v 8:47.
  Elisa_8 v něm napsala:

  já trojku mám a je fakt boží, jen mě štve že jsem nikdy nenašla toho jednorožce:-(

  Příspěvek z 22. srpna 2014 ve 13:13.
  P-a-w-l-i-n-k-a v něm napsala:

  Já teda upřímně fandím The Sims 2. TS3 se hroozně dlouho načítá a je na můj vkus až moc detailně propracovaná :)

  Příspěvek z 20. srpna 2014 v 16:04.
  anička999 v něm napsal:

  Jéé

  To je hezké 25 Škoda, že to nemůžu hrát 13