Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  The Sims 4 na českém trhu

  vydáno  •  Informatika
  Po mega úspěchu hry the Sims 3 přichází na trh the Sims 4. Stojí za to si jí kupovat? A jak jí ovládat?

  Sama jsem se hry nemohla dočkat. Jak to šlo, okamžitě jsem si jí zakoupila. Hra obsahuje spousta nových možností a naučit se jí ovládat může být pro někoho horor. Tak jsem se rozhodla něco málo napsat o ovládání, možnostech a přidat různé tipy, jak si ušetřit čas. 

  TVORBA SIMÍKA

  Hned na začátku vyberete simíkovy aspiraci (něco jako celoživotní přání) a k němu bonus, který vám aspirace dává. Například: Aspirace: Legendární milovnice. Možnost bonusu: Beznadějná romantička +23 bodů k umění koketovat nebo celoživotní láska + 34 bodů k rodinnému štěstí.

  Poté následují vlastnosti. To je podobné jako v ostatních hrách the Sims. Teď klikněte třeba na hlavu a máte na výběr různě možnosti: Styl účesů, doplňky. Pro výběr tvaru nosu klikněte přímo na nos.

  Pokud si třeba chceš rozšířit boky, klikni na boky a tahy myší, přesně upravuješ jejich šířku, posazení. Pro úpravu těla a výběru oblečení klikni na tělo, platí podobná pravidla jako o úpravě hlavy. Simíkovy je také možné vybrat styl hlasu a chůze, to poznáte hned na začátku. Tak Simíček je hotov a můžeme jít ven.

  Tip:

  Vybírej pečlivě vlastnosti, jsou pro hru důležitější, než kdy předtím!

  BYDLENÍ SIMÍKA

  Ve hře the Sims 4 máte na výběr dvě města. Pokud chcete cestovat z jednoho do druhého není to problém, váš Simík to hravě zvládne. Když stavíte dům, máte na výběr z mnoha hotových místnostech. Režim stavba naleznete nahoře v pravém rohu. 

  Tip:

  Cestování zlepšuje náladu.

  ŽIVOT SIMÍKA

  Hra nabízí spousta nových věcí. Třeba pokud chcete někam jet (např. do městského baru), dole máte ikonku mobilního telefonu, na tu klikněte a jedna z možností je cestovat.

  Simíci jsou více citliví, nálada se mění podle situace. Podle různých věcí naladíte simíka na různé nálady (třeba zkoušení oblečení naladí flirtovací náladu). Z velmi špatné nálady může pro vašeho simíka přijít i smrťák.

  Nabízí se také spousta nových povolání: třeba astronaut, bavič. Také se do hry vrací kraví rostlina. Je ale velmi vzácná. U simíků hrají také větší role vlastnosti, takže pokud je někdo rodinný tip, nevyjde s tím, kdo nesnáší děti ani náhodou.

  Tip:

  Kraví rostlinu (tedy její semínko), je možné získat ve vesmíru.

  A na závěr, staré chaty z the Sims 3 už neplatí.

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (3)

  Příspěvek z 13. března 2015 ve 13:30.
  anytka123 v něm napsala:

  SUPERRRRR

  Mám zběratelskou edici ale zapoměla sem heslo na orgin 27

  Příspěvek z 12. března 2015 v 19:03.
  AFJ v něm napsal:

  Reakce na ikaverunka:

  takový piráti tady xD- třeba Steam,Origin nebo JRC to tady asi neni znamo co??

  Příspěvek z 12. března 2015 v 11:59.
  ikaverunka v něm napsala:

  já jí mám taky

  já vím, je super. já jsem si ji normálně stáhla na uložto.