Alíkovina

The Sims 4 na českém trhu

vydáno  •  Čtenáři píší Alíkoviny · Hry, internet, počítač
Po mega úspěchu hry the Sims 3 přichází na trh the Sims 4. Stojí za to si jí kupovat? A jak jí ovládat?

Sama jsem se hry nemohla dočkat. Jak to šlo, okamžitě jsem si jí zakoupila. Hra obsahuje spousta nových možností a naučit se jí ovládat může být pro někoho horor. Tak jsem se rozhodla něco málo napsat o ovládání, možnostech a přidat různé tipy, jak si ušetřit čas. 

TVORBA SIMÍKA

Hned na začátku vyberete simíkovy aspiraci (něco jako celoživotní přání) a k němu bonus, který vám aspirace dává. Například: Aspirace: Legendární milovnice. Možnost bonusu: Beznadějná romantička +23 bodů k umění koketovat nebo celoživotní láska + 34 bodů k rodinnému štěstí.

Poté následují vlastnosti. To je podobné jako v ostatních hrách the Sims. Teď klikněte třeba na hlavu a máte na výběr různě možnosti: Styl účesů, doplňky. Pro výběr tvaru nosu klikněte přímo na nos.

Pokud si třeba chceš rozšířit boky, klikni na boky a tahy myší, přesně upravuješ jejich šířku, posazení. Pro úpravu těla a výběru oblečení klikni na tělo, platí podobná pravidla jako o úpravě hlavy. Simíkovy je také možné vybrat styl hlasu a chůze, to poznáte hned na začátku. Tak Simíček je hotov a můžeme jít ven.

Tip:

Vybírej pečlivě vlastnosti, jsou pro hru důležitější, než kdy předtím!

BYDLENÍ SIMÍKA

Ve hře the Sims 4 máte na výběr dvě města. Pokud chcete cestovat z jednoho do druhého není to problém, váš Simík to hravě zvládne. Když stavíte dům, máte na výběr z mnoha hotových místnostech. Režim stavba naleznete nahoře v pravém rohu. 

Tip:

Cestování zlepšuje náladu.

ŽIVOT SIMÍKA

Hra nabízí spousta nových věcí. Třeba pokud chcete někam jet (např. do městského baru), dole máte ikonku mobilního telefonu, na tu klikněte a jedna z možností je cestovat.

Simíci jsou více citliví, nálada se mění podle situace. Podle různých věcí naladíte simíka na různé nálady (třeba zkoušení oblečení naladí flirtovací náladu). Z velmi špatné nálady může pro vašeho simíka přijít i smrťák.

Nabízí se také spousta nových povolání: třeba astronaut, bavič. Také se do hry vrací kraví rostlina. Je ale velmi vzácná. U simíků hrají také větší role vlastnosti, takže pokud je někdo rodinný tip, nevyjde s tím, kdo nesnáší děti ani náhodou.

Tip:

Kraví rostlinu (tedy její semínko), je možné získat ve vesmíru.

A na závěr, staré chaty z the Sims 3 už neplatí.

Autorka:
» přejít do diskuse

Diskuse k článku  (3)

Příspěvek z 13. března 2015 ve 13:30.
anytka123 v něm napsala:

SUPERRRRR

Mám zběratelskou edici ale zapoměla sem heslo na orgin 27

Příspěvek z 12. března 2015 v 19:03.
AFJ v něm napsal:

Reakce na ikaverunka:

takový piráti tady xD- třeba Steam,Origin nebo JRC to tady asi neni znamo co??

Příspěvek z 12. března 2015 v 11:59.
ikaverunka v něm napsala:

já jí mám taky

já vím, je super. já jsem si ji normálně stáhla na uložto.