Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  The Sims ovládli svět. Zvou vás do Egypta, Číny nebo Francie.

  vydáno  •  Volný čas doma · Cestování
  Kdo o Simech nikdy neslyšel, tak může novinové titulky typu „Jedna z nejočekávanějších her roku“ považovat za náramně přifouknutou reklamu. Jenže Simové OPRAVDU budí velká očekávání. Letos v létě se za pouhý týden prodalo přes 1,4 milionů kopií třetího pokračování veleúspěšné hry. V polovině listopadu přichází pod názvem The Sims: Cestovní horečka (World Adventures) první datadisk k třetí sérii. Nabízím vám své první dojmy.

  The Sims 3 (PC), © Alík

  Jak už název datadisku napovídá, jedná se o rozšíření prostoru pro všechny Simíky. Nyní totiž mohou vycestovat do zahraničí. A kam? Do uměním dýchající Francie, do Egypta plného hrobek ukrývajících nejrůznější tajemství nebo do starobylé Číny, kde se můžete naučit bojová umění. Volba je jen na vás. Stačí zvednout telefon, objednat taxíka a vyrazit na letiště!

  Můžete objevovat, ale už nevidíte za roh. Vypátrat tajná tlačítka musíte sami, stejně jako sami musíte porazit mumie a hledat místo na přespání. Tvůrci přidali chybějící prvky adventury, takže nyní nemusíte "jen" tvořit, ale budete především objevovat.

  V Egyptě otevíráte pyramidy, chodíte spletitými podzemími chodbami nebo utíkáte mumiím a na přespání postačí stan.

  S Cestovní horečkou můžeš prozkoumat pořádný kus světa.Cestovat můžete třeba i do Egypta.

  The Sims 3: Cestovní horečka

  Letět můžete i do orientem provoněné Číny. Na první pohled vás upoutají barevné stromky a typická čínská architektura. Jakmile se rozkoukáte, už vám nic nebrání se začít učit bojová umění od samotných čínských mistrů.

  A pokud přeci jen dáváte přednost našemu kontinentu, je pro vás jako stvořená Francie. Stáčení vín nebo umělecké fotografování nikdy nebylo blíž.

  Balíček navíc nabízí možnost obléknout se jako správný cestovatel. Naučené vědomosti můžete předvádět i doma ve svém městečku a učit je ostatní Simíky. A taky máte možnost si vybudovat pod domem pravý a nefalšovaný sklep.

  Takže Egypt, Čína, nebo Francie?

  Seznamte se: Simáci, Simíci, Simové

  • The Sims je NEJLEPŠÍ HRA NA SVĚTĚ A VE VESMÍRU TAKY, JE TO PROSTĚ ÚŽA. Mám všechny díly. willmagda
  • The Sims hrajou všichni: kluci, holky, puberťáci i děti. Prostě je to hra pro každého, je v češtině a navíc má velmi lehké na ovládání... antonie5

  Poprvé se hra objevila na pultech 4. února 2000. Stala se nejlépe prodávanou počítačovou hrou a kromě obdivu hráčů sbírala i různá ocenění. Celkově se titulu prodalo na 100 milionů kusů na všech možných platformách v nejrůznějších koutech světa.

  The Sims 3The Sims 3

  The Sims 3

  Ve vztahu ke hře The Sims je možné rozdělit lidi na tři skupiny.

  • První o žádné hře The Sims nikdy neslyšeli. Jsou to většinou ti, kteří mají odrostlé děti a nebo naopak ti, kteří mají děti ještě příliš malé.
  • Druzí (a těch je tedy opravdu hodně) podlehli kouzlu virtuálních postaviček – Simů - a netrpělivě vyhlížejí každé další vylepšení.
  • Členové poslední skupiny sice o hře slyšeli, ale buď hry nehrají vůbec a nebo je tahle simulace lidského života nezaujala. Žijí si raději život svůj vlastní, reálný.

  The Sims ale nebyli vždycky takoví jako dnes. Podstata Sims spočívá v tom, že si "hrajete na život". Můžete v něm být kdokoli: vysoká blondýna, svalnatý černoch, brýlatý intelektuál... Všechno v této hře je postaveno na volbě. Stavíte si svůj vysněný dům, vybavujete si ho nábytkem a nakonec tam žijete.

  Ale stejně jako v životě, nic není zadarmo. Do práce se chodit musí. Pracovat můžete podle svého. Chcete být rocková hvězda, úspěšný badatel, nebo třeba špičkový chirurg? Žádný problém. Ale podobně jako v životě začínáte od nuly a je jen na vás, jak to všechno bude pokračovat.

  The Sims 3 (PC)The Sims 3 (PC)

  The Sims 3 (PC)

  První verze The Sims neměla zdaleka tak skvělou grafiku, jako mají ty další, ale i přesto odstartovala fenomén. Každý si chtěl zkusit žít život jako někdo jiný. Postupně se začaly objevovat první datadisky, Simíci mohli odjet na prázdniny nebo si vyrazit na rande. Ale možnosti byly omezené. To ale změnily nové verze The Sims 2 a 3, obě mají výbornou grafiku. Ve trojce můžete postavám upravovat i velikost horního rtu.

  Ačkoli hra je určená především dívkám na druhém stupni základní školy, znám mnoho dospělých, které baví. A můj mladší brácha ji se mnou hrál už v osmi. To je taky hlavní podstata fenoménu The Sims - hrát může úplně každý a stát se můžete kýmkoli.

   

  vše začalo vyhořelým barákem

  Will Wright – ten, který to všechno začal

  Will WrightPožár - událost, která je pro každého obrovskou pohromou, posloužila Willu Wrightovi jako zcela nový zdroj inspirace. "Neměli jsme nic. Museli jsme náš život zařídit od naprostého začátku znovu. Koupit dům, oblečení, kartáček na zuby, auto, prostě všechno. Považoval jsem za naprosto fascinující sledovat, jak a v jakém pořadí zařizujeme náš nový život.

  A přesně o tom jsou také The Sims," vypráví s nadšením Will Wright o pozitivní stránce osobního neštěstí. On osobně si jako první koupil nové spodní prádlo a kartáček na zuby.

  Více čtete v článku: Tvůrce nejúspěšnější hry všech dob Willa Wrighta inspiroval vyhořelý dům

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (~ 100)

  Příspěvek z 5. března 2011 v 10:28.
  1Ada v něm napsala:

  Sims 3

  Já mám doma na mobilu Sims 3 ale bohužel mi to nejde ukládat no tak AHOJ jdu to zase hrát

  Příspěvek z 11. února 2011 v 18:13.
  karolína7 v něm napsala:

  Reakce na komarova:

  jo máš velkou pravdu já sem hrála jenom 3 ale jeto fakt dobra hra nechápu komu se nelíbí!!!!!!!!114444161616


  FAKT MAS VELKOU PRAVDU!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  komarova v něm napsala:

  Reakce na komarova:

  Chtěla bych vám ještě říci že moje kamarádka tu hru má a pořád je kvůli tomu na počítači a nikoho nevnímá a je pak mrzutá když musí od počítače nebo když se jí něco nepovede!A vždycky na nás pak řve a křičí že to chtěla dohrát a je na ostatní zlá a na svou mamku je pěkně drzá a tohle se mi u dětí teda vůbec nelíbí a není to ani trochu hezké!!!!!!!! 1111Jak se takhle některé děti mohou chovat111Takovéhle děti já nemám v oblibě.111