Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Ti, co jezdí na koních

  vydáno  •  Zvířata · Chovatelství
  Většinou o nás koňácích říkají fotbalisté, cyklisté a parádivé spolužačky, že si jen vozíme zadek. Je to ale jinak.

  Eva Samková jezdí odmala na koni, ve škole získala pochvaly za hipoterapii., © Rodinný archiv

  Nesnáším, a to asi každý koňák, když někdo něco takového tvrdí. Kdyby si dokázali představit, jak je náročné udržet bývalého dostihové koně v kroku, natož v klusu tak, aby vám nepřecházel do kroku, nezrychloval do cvalu a podobné věci, kterých bych tu mohla vypsat nesčetně.

  Jezdit na koni není jen tak.

  Už jen to, že na koně vylezete nebo že vám kůň dá kopyto při čištění, je jeden veliký úspěch. Ale to je jen začátek důvěry. Péče o něj a jeho výuka je velká fuška.

  Ale co třeba pády. Můžete se zabít. Všichni vám však pořád říkají, jaká je to jednoduchá a primitivní věc. "Přeci jen sednu, popadnu otěže, kopnu do koně a jedu, ne?" Takhle zní věty lidí, kteří nejezdí. Než ale tohle řeknete, zapřemýšlejte, co všechno musí koňák vytrpět, než si u koně vybuduje důvěru.

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (7)

  Příspěvek z 3. května 2014 v 17:41.
  Christin123 v něm napsala:

  Na můj vkus poněkud krátký nic moc říkající článek. Kdybys to rozvedla, tak by byl určitě o moc lepší. :) Ono postupem času přestaneš na tyhle hloupé kecy nejezdců reagovat a radši se jen usměješ a představíš si je, jak padají z koně přímo na svou ukecanou pusinku.. :) K tomu kopytu a nasednutí.. Bude hůř.. :D Jezdectví je těžký, hodně těžký sport. Je náročný jak fyzicky, tak psychicky ale i finančně a menšina lidí uspěje tak, jak si představovali. Ale to člověk zakusí, až když začne jezdit a doopravdy makat, do té doby ho těžko přesvědčíme o náročnosti tohohle hobby.:)

  Příspěvek z 7. dubna 2014 v 16:38.
  ořezávátko v něm napsala:

  Reakce na Kábéčko:

  Ano, to může :) Někdy je to koňské leknutí dost nebezpečné..:)

  Příspěvek z 27. března 2014 ve 14:42.
  any4 v něm napsala:

  souhlas

  já jezdím 2 roky a beru to spíš jako zábavu
  PS:jezdím voltiž