Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Diskuse k Alíkovině

  « Přejít na článek

  Tigria výchova

  Nový příspěvek do diskuse:

  Přispívat mohou jen přihlášení uživatelé.

  Pokud máš účet, přihlas se, pokud ne, můžeš si účet založit.

  Příspěvek z 18. června v 18:24.
  Nero3751 v něm napsal:

  Zrejme.... treba to ale brať aj z kultúrneho hladiska. Niekomu známky neprekážajú, ale zase v inej krajine, majú na to ľudia zase iný pohľad. Takže to závisí len a len na danom spoločenskom presvedčení. No, zčasti s tebou súhlasím, Majdula.

  Příspěvek z 18. června ve 14:21.
  majdula2000 v něm napsala:

  Známky jsou prakticky k ničemu. V životě budou všem úplně jedno. Když třeba člověk maturuje, tak pak v životě všechny zajímá, jestli má maturitu, ale jestli je plná jedniček nebo čtyřek, to už nezajímá nikoho. Hlavní je to mít...

  I třeba nadané děti mají často problémy s tím, že je škola nudí, a tak třeba začínají zlobit, kvůli čemuž nezřídka dostanou poznámku. Spoustě učitelů je to ale bohužel jedno. Není ani nic neobvyklého, když má třeba dítě špatné známky jen proto, že si dovoluje řešit úlohy jinak, než to chce učitel. Je to smutné, ale je to tak. Trestat dítě za jakoukoli jinou známku než jedničku je zkrátka holý nesmysl. :-)

  Příspěvek z 18. června ve 14:03.
  MichP v něm napsal:

  majdula2000

  Ajó, to jsem unga bunga ;-D

  Mě taky přijde docela jako blbost pokud chce rodič „SAMÉ JEDNIČKY A POKUD PŘINESEŠ DVOJKU TAK TEBE UPEČU NA PANVI!!!!!“, Ono k čemu je vlastně úplně mít samé jedničky? Nejúspěšnější lidé neměli samé jedničky na vysvědčení, ale ti kteří se něčemu od mládí věnovali O:-)

  Příspěvek z 18. června v 11:35.
  majdula2000 v něm napsala:

  Tygr je tiger, Michu. Překlad slovíčka tigria je tam ve slovníčku, je to tygří. ;-)

  Článek je určitě zajímavý, ale mi teda tahle výchova přijde spíš jako vězení sama o sobě, určitě mi to nepřipomíná šťastné dětství, protože to zní jako úplný extrém. I dítě je člověk (i když teda ne malý dospělý), ne jen nějaký poskok rodičů.

  Každý má talent na něco jiného, takže bych silně pochybovala o tom, že každé dítě má na to, aby v každé škole mělo jen samé jedničky... A dětství snad není jenom o učení se, ne? Poznávat třeba svět venku pouhým blbnutím s kamarády umí dát dítěti taky hodně.

  Ona třeba zrovna ta škola je sice velice důležitá, protože jde o vzdělávání, ale určitě není vším. A už vůbec nejsou vším známky, ty umí být i pěkně na prd, nezřídka je známkování nešikovné a ne moc vypovídající. Popravdě řečeno si ani moc neumím představit, jak má být úspěšné dítě, kterému celé dětství stál rodič „za zadkem“ a neustále mu přikazoval, co má dělat, a zakazoval, co dělat nesmí. To pak musí být úplně ztracené, ne? Když nezná pocit se rozhodnout samo, dělat si, co samo chce + potřebuje a co samo uzná za vhodné...

  Pokud už dítě zná pocit rozhodování se samo, i když se třeba rozhodne špatně, tak ho to učí nést si za svá vlastní rozhodnutí následky. Když si třeba sáhnu na horkou plotýnku a spálím se... bude mě to bolet, ale nejlépe zjistím, že je to vážně vařící a příště už to neudělám. Nač chránit dítě před vším a brát mu možnost jakékoli volby?

  A seřvat tříleté dítě za přání, to snad už úplně bez komentáře. Takovému „rodiči“ bych asi nedala ani pusu. :-D

  Příspěvek z 18. června v 11:15.
  MichP v něm napsal:

  Každá má svoje strany mince ;-)

  Když je dítě hodně volně, tak sice se může rozhodovat sám a bude mít do budoucna zkušenosti, ale většina těch rozhodnutí je špatných, jak píše autorka končí to alkoholem nebo vězením ;-D

  Tigria (předpokládám že to je z slovenštiny do češtiny tygr) taky má svoje výhody či nevýhody, dítě většinou (opět, ne vždy) je pak v dospělosti docela úspěšné, ale za to dalo celé svoje dětství neměl žádnou svobodu, tygří výchova by se určitě dala nějak modifikovat, třeba že bude mít moct svůj zájem a to se u něho bude snažit daný rodič rozvíjet.

  No, hezký článek pět tlapek

  předchozí 1 další