Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Tip na film pro milovníky koní – Klára

  vydáno  •  filmy · zvířata

  Jestli máte rádi koně, určitě se podívejte na švédský film Klára z roku 2010. Krásná příroda, stáje, koně, láska a napínavý příběh – co víc si přát?

  Kůň 2, © Alexas_Fotos

  O čem film je?

  Asi třináctiletá Klára se přestěhuje s maminkou na venkov, protože se její rodiče rozvedli a tatínek má novou rodinu. Klára bydlí na venkově v domku, u kterého je i stará stáj. Má moc ráda koně, ale nikdy na nich nejezdila. Asi i proto, že jí to nedovolili rodiče, byť maminka sama dřív také jezdila. Tatínek chce, aby se Klára věnovala zpěvu a hraní na piano, o koních si myslí, že jsou zbyteční a nebezpeční.

  Klára to nemá lehké. Jde do nové školy, kde se s ní z počátku nikdo nebaví. Potom si jedna spolužačka všimne nášivek ve tvaru koní na Klářině tašce a rovnou jí nabídne, jestli by s ní nechtěla jít do stáje, protože i ona má ráda koně a jezdí. Aby Klára neztratila jedinou kamarádku, řekne, že také jezdí a do stáje se jde podívat. Tam, aby nevypadala před ostatními hloupě, opět potvrdí, že jezdí, a dokonce se zapíše do hodin jezdecké školy a přihlásí se na dostih. Co s tím ale teď má dělat?

  Mezitím, když Klára bloumá po okolí svého domova, narazí na ohradu s koněm, o kterém jeho majitel říká, že je k ničemu a půjde na jatka. Klára se s ním ale cítí dobře, má ho ráda a za pomoci chlapce ze sousedství, kterého mají ostatní ve škole za podivína, začne zjišťovat, jak se ke koni správně chovat a jak na něm jezdit, aby natrénovala na dostih. Ráda by také přemluvila maminku, aby koně koupila a mohly ho tak mít ve stáji u domu, kde bydlí.

  Vše vypadá zalité sluncem, dokonce i maminka souhlasí, aby Klára závod jela, ale v jedné chvíli na školním dvoře dá Klára přednost spolužačkám a pozvání na jejich párty před svým kamarádem, ke kterému začíná i cítit něco víc než jen kamarádství. Protože ale nechce být ta, která chodí s podivínem, raději se k němu chová vyhýbavě. To raní jeho city a i Klára ví, že vše zkazila. Sice na párty jde, ale vůbec si ji neužívá. Nakonec si uvědomí, že nechce o tak dobrého přítele přijít a že musí zabojovat.

  Klára zachrání velké přátelství, velmi úspěšně zajede dostih a vypadá to, že by koníka mohla dokonce i vlastnit. Bohužel se však opět objeví jeho zlý majitel a vše velmi zkomplikuje...

  Jak příběh nakonec dopadne? Podívejte se na film a dozvíte se víc!

  Autorka:
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (2)

  Příspěvek z 12. listopadu ve 22:59.
  Kobila3 v něm napsala:

  Ahoj, děkuji. ;-) Narazila jsem na film náhodou, nemohla jsem spát, tak jsem si dala do Netflixu hledat něco o koních...taková nostalgie, no :->

  Příspěvek z 12. listopadu v 19:14, upravený vzápětí.
  Rodé v něm napsala:

  Hezká recenze. Film mě zaujal, asi se na něj podívám bude-li příležitost :-) . Jak si na film narazila?