Alíkovina

Tip na páteční exkurzi: laboratoř pro malé chemiky

vydáno  v 4:15

Chtěl by ses něco dozvědět o chemii, ale ve škole ji ještě neberete? Nevěš hlavu! Stačí, když své třídní a spolužákům řekneš o pražské laboratoři Kids’ Lab.

Kids’ Lab, © Vít Pokorný

Dětská chemická laboratoř Kids’ Lab Abrakadabra slaví páté narozeniny. Za dobu, co funguje, ji v Národním technickém muzeu navštívilo přes 8 000 školáků.

Kids’ Lab

Na rozdíl od stálých sbírek muzea se do laboratoře nedostaneš jen tak: celou třídu musí předem objednat učitelka. Navíc musíš počítat s tím, že na řadu nepřijdete hned. O program je totiž velký zájem.

Kids’ Lab

Co za tímhle zájmem stojí? Nejen zajímavé experimenty, ale taky to, že školní výpravy za návštěvu laboratoře neplatí. Veškeré náklady hradí chemická společnost BASF, která pražskou laboratoř provozuje a spolu s ní 40 podobných po celém světě.

Kids’ Lab

A co si v Kids’ Labu můžeš vyzkoušet? Od listopadu se tu školám nabízí nová série pokusů, díky kterým odhalíš, proč jsou ovoce a zelenina barevné a zdravé. Ověříš si, v jakých potravinách je a není vitamín C, a budeš experimentovat s pigmenty a vůněmi.

Kids’ Lab

Lákala by tě taková výprava za chemií? Stačí, když ve škole vyřídíš, o co jde a že přihlášky se dají vyplnit na adrese www.ntm.cz/aktivity/programy-pro-skoly/kids-lab-abrakadabra. A že nejsi z Prahy? Nevadí. Vždyť některé školní skupiny sem jedou z pěkné dálky a rozhodně toho nelitují.

Kids’ Lab
Autor:
» přejít do diskuse

Diskuse k článku  (1)

Příspěvek z 11. listopadu 2017 v 9:45.
DžungaráčekChlupáček v něm napsala:

Zajímavý, ale my už chemií bereme (a baví mě), tak nevím :-Dale jinak bych tam celkem šla