Alíkovina

Tip na výlet: ALPY

vydáno  •  Sport · Čtenáři píší Alíkoviny
Nudíte se v zimě a chtěli byste vyrazit na sníh, kterého máme u nás málo? Neváhejte a vyrazte na Hintertux!

Hintertux je středisko v Rakouských Alpách, konkrétněji v Tyrolsku. Já jsem tam letos byla s kamarády už dvakrát a můžu to jen chválit.

Středisko je celoročně v provozu ,takže pokud vás už bude nudit sluníčko, tak se sbalte a jeďte se vyřádit na sníh. Středisko nabízí 60 km sjezdovek s různou obtížností a 20 lanovkami, ale na zakoupený skipas můžete jezdit po celé oblasti Zillertal tj. celkem 284 km sjezdovek!!!!

Středisko navštěvují sportovci z různých zemí a připravují se na závodní sezonu. Nabízí se tu i snowpark, crossová dráha i sáňkařská dráha. Pro odpočinek je tu budova s restaurací, WC a velkým množstvím míst k sezení popř. usušení věcí. Když se vydaří počasí, je krásný výhled na okolní vršky, takže si tu každý najde své a pořádně se vyřádí. Po okolí jezdí skibus, takže se nemusíte bát, že byste se nedostali k lanovkám.

V městečku Tux je první kabinková lanovka v nadmořské výšce 1500m n. m., která vás vyveze do místa odkud si každý může vybrat další, která mu bude vyhovovat. Nejvyšší bod je 3200m n. m. Obsluha i místní lidé na nás byli vždy hodní a ochotní s čímkoliv pomoct.

Doufám, že se vám můj článek líbil, zvážíte mé doporučení a třeba i vyrazíte.

Autorka:

Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

» přejít do diskuse

Diskuse k článku  (0)

O tomto článku zatím nikdo nediskutuje. Buď první!