Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Tipy do školy

  vydáno  •  škola

  Už je sice po období, kdy všude vychází videa, články, v obchodě jsou věci do školy a všichni hledají potřeby do školy, ale stejně prostě někdy nevíš, jak si zapamatovat novou látku, jak si rozdělit penál...
  Proto je tady pár tipů do školy, které mi vyhovují, a ráda bych se o ně podělila i s vámi.

  Školní třída, © Mari1

  Začneme s tím, že si řekneme, co všechno se nám bude hodit do školy.

  Psací potřeby:

  • Pero: já doporučuji psát gumovacím perem, protože s ním nemusíte škrtat, což nevypadá hezky. Napsali chybně větu, nebo jen slovo? Tak to vůbec nevadí, protože to můžete vygumovat a znovu napsat. Bohužel to ale v některých školách nepovolí. :-(
  • Tužka a guma: to se vám bude hodit například na geometrii nebo třeba i na výtvarku.
  • Pravítko: samozřejmě ho využijete opět v geometrii, ale třeba si můžete pěkně podtrhnout nadpis nějakou gelovkou (gelovou fixou) nebo pastelkou, aby to vypadalo ještě lépe! No, a když už jsme u těch gelovek, tak tam i zůstaneme.
  • Gelovky: jak už jsem psala, můžete použít na ozdobení nadpisů, ale také si třeba můžete ozdobit hlavní stránku sešitu, nebo si můžete nakreslit nějaké ornamenty atp.
  • Fixy: přítel, ale i nepřítel sešitu, protože se můžou rozpít, ale zároveň, když se to povede, tak z toho může vyjít krásné dílo, já fixy používám například na obtahování obrázků, nápisů atp.
  • Pastelky: samozřejmě je využijeme na výtvarce, ale i ve škole se budou hodit, někdy si potřebujete ve cvičení něco vybarvit nebo já si někdy vezmu pastelku, když zapomenu zvýrazňovač.
  • Zvýrazňovač: můj nejlepší kamarád ze školních pomůcek. Používám ho, když se učím novou látku, tak si vezmu učebnici, zvýrazňovač a zvýrazním si vše důležité, co si mám zapamatovat, mně to hodně pomáhá a vypadá to i pěkně (já můžu do učebnic čmárat, protože je nevracím, ale pokud je vracíte, tak to nedělejte!), ale také si třeba zvýrazním nadpis v sešitě atp.
  • Nůžky: určitě se vám budou hodit, ale myslím, že není potřeba psát proč.

  Penály:
  Podle mě měl každý někdy nepořádek v penálu (já také), a tak jsem sem dala i tuto část.

  Já mám 2 penály, jeden mám jenom na gelovky, zvýrazňovače a fixy, a druhý mám na pera, propisky, tužky, gumu a pastelky. Penály si můžete rozdělit, jak se vám to líbí a jak vám to vyhovuje, tohle je jen můj způsob a takový tip.

  Učebnice a sešity:
  Přemýšlíte, kde koupit sešity (v mém případě někdy i učebnice), ale zase za ně nechcete utratit spoustu peněz? Mám pár tipů, jak to splnit!

  1. Můžete si koupit nějaký sešit z internetu – na zahraničních i českých stránkách. Stačí zadat do vyhledávače, co potřebujete.
  2. Můžete zajít do papírnictví, objednat si normální sešit, a potom si ho doma ozdobit třeba nějakým papírem, washi páskou (ozdobná páska), flitry, prostě čímkoliv. Fantazii se meze nekladou.
  3. Můžete si koupit karis blok (takové pevné desky) a papíry do něj, a třeba si oddělit předměty „účkem“, do kterého si napíšete/vytisknete obrázek s názvem toho předmětu, nebo si můžete něco nakreslit. Můžete si je ale oddělit také třeba jen nalepením nějakého papírku.

  Učebnice vám ve většině škol dají, a vy si je jen obalíte. Obal většinou seženete spíše v papírnictví a na internetu.

  Zapamatování nové látky:
  Ve škole jste začali novou látku, ale nebaví vás nebo vám jen nejde zapamatovat? Pak mám pár tipů a rad.

  Pokud vás látka nebaví, zkuste si přečíst nějakou knížku o tom, a nebo si přečtěte jen nějakou knížku z období (např. Marie Terezie – přečtu si knížku o Marii Terezii, nebo si přečtu knížku, ve které se děj odehrává v 18. století). Nebo si můžete zkusit najít nějaký film, pohádku nebo jen nějaké zajímavé video o nové látce.

  Pokud se vám látka plete, nemůžete si ji zapamatovat, tak zkuste (pokud máte učebnici, která se nemusí vrátit do školy) vzít zvýrazňovač a zvýraznit si místa, která se vám pletou. Můžete zkusit napsat svůj příběh o tomhle období. Také se můžete kouknou na nějaký film, nebo můžete zkusit napsat písničku nebo básničku, ve které bude to, co si nemůžete zapamatovat, a když to budete potřebovat, tak si v hlavě zazpíváte/řeknete písničku nebo tu básničku, a poté jen nahlas řeknete to, co potřebujete. Také doporučuji si psát poznámky, protože když to píšete, tak se vám to lépe pamatuje.

  Pokud vás napadají ještě nějaké tipy nebo rady, tak se o ně určitě podělte a napište je pod článek. Nebo pokud naopak vy potřebujete tip nebo radu, která tady není napsaná, nebo něco nechápete, tak mi také napište pod článek nebo mi můžete napsat dopis do pošty.

  Krásný den přeje Limouse.

  Autor:
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (10)

  Příspěvek z 31. ledna 2020 v 10:38.
  panglaq v něm napsal:

  KocicakCZ: Děkuji.:-)

  Příspěvek z 27. ledna 2020 ve 20:50.
  Rapo v něm napsala:

  Jako já O:-)

  Příspěvek z 27. ledna 2020 ve 20:48.
  Hroch Pepíček v něm napsal:

  je to tu hezky pohromadě pro ozblváště zapomnětlivé ;-)