Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Tipy na knihy od českých spisovatelů/spisovatelek

  vydáno  •  Knihy

  Rozhodujete se, co si přečíst, a nic vás neláká? Zkusím vám s tím pomoct a napsat upoutávku z pohledu čtenáře, který už knihu přečetl. Najdete tu tipy na 4 knihy, ale žádnou Boženu Němcovou atd.! Hezky se bavte...

  Knihy , © BeryCZ

  Tereza – Ladislav Špaček
  Příběh je o dívce jménem Tereza, co má Facebook a přes něj si píše s klukem Nikem. Kamarádky jí samozřejmě radí, jak na to, a jednoho dne se Tereza s Nikem sejdou. Vyjde jim to?

  Každý má svou lajnu – Petra Dvořáková
  Adam je florbalista, tajně miluje Elišku a jeho hlavní nepřítel je Richard. Hádky mezi kluky jsou velké, ale náhle se Richard přestěhuje a začne chodit do Adamovy školy. Adam zjistí, že je celkem fajn. Ale co Richard? Zjistí to taky? A začne Eliška opětovat lásku Adamovi?

  Inspektor Vogo – Miloš Kratochvíl
  Oskara štve, že dospělí mají vždy pravdu, a tak chce být taky dospělý, i když je mu 10 let. Proto se přihlásí na policejní stanici jako inspektor Vogo. Na stanici mají pochybnosti, ale nakonec ho přijmou jako policejního psa. Oskar chytá zločince, ale když se jednou vrátí na stanici, tak uvidí psa, který se jmenuje stejně jako on, Vogo, a dostane výpověď. Výpověď dostane kvůli policejní kontrole. Jak na to Oskar bude reagovat? Najde si jinou práci?

  Upíří storky: Prokletí upírů – Petra Klabouchová
  Upíří kluk Vlady si žije s tátou Drákulou XXIV. na hradě Špičáku klidný život. Jenom jeden fakt není dobrý, umřela mu kdysi maminka Azzurina. Když jednou přijde Vlady domů a zjistí, že tatínka někdo unesl, rozhodne se pátrat na vlastní pěst. Společně s nejlepším kamarádem Juniorem, vlkodlakem Lupusem, sestřenicí Vampirií a jejím krysákem Múzákem začnou pátrat, kdo ho unesl. Kdo to byl? Zachrání tatínka?

  Odpovědi na tyto otázky najdete v těchto knihách. Pokud chcete další díl knih od českých nebo i zahraničních spisovatelů/spisovatelek, tak mi to napište. Pokud jste něco z toho četli, určitě napište dolů recenzi.

  Vaše AnySlol

  Autorka: (11 let)
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (6)

  Příspěvek z 27. června 2018 v 9:41.
  AnySlol v něm napsala:

  @Morell Díky za tip. Miluju knihy s upíry!

  Příspěvek z 27. června 2018 v 8:19.
  Morell v něm napsal:

  Z českých upířin zkuste „Kde spí nejkrásnější upírka,“ je to podle dobových legend z Moravy. Zjistíte, jak o upírech smýšleli středověcí Češi.
  Je to trošku ultimátní upírka, ale prostředí je dobře vystižené.

  Příspěvek z 26. června 2018 v 19:18.
  AnySlol v něm napsala:

  @unous díky za tipy na knížky! Ta Božena Němcová byla jen příklad, aby prostě lidi věděli že ty knihy nejsou starší a strašně známé. Snažila jsem se sem napsat knihy, co si myslím že na to jak jsou boží je zná málo lidí :-);-).
  @JáJá1 ♥