Alíkovina

Tipy na vánoční filmy

vydáno  •  Vánoce · Filmy

Vánoční filmy tvoří snad pro každé dítě neoddělitelnou část Vánoc. Zejména pak nejrůznější pohádky hrají v televizích od rána do večera. Ráda bych tady pro vás napsala pár tipů na své oblíbené filmy a pohádky, které si letos určitě musíte pustit!

Vánoční filmy, © největší_smíšek

Polární expres
Má nejoblíbenější vánoční pohádka je rozhodně Polární expres. Je to o dětech, pro které v noci přijede speciální vlak - Polární expres. Ten je zaveze na severní pól za Santou. Je to pohádka o kouzlu Vánoc a o tom, jak je důležité zachovat si v srdci tu dětskou víru a naivitu.

Vánoční skřítek
Vánoční skřítek je veselý komediální film pro celou rodinu. Vypráví o člověku, který se omylem dostal na severní pól a je vychováván skřítky. Když se jednoho dne dozví, že je člověk, rozhodne se odjet do New Yorku a najít svého pravého otce. Je to velice zábavný a milý film.

Vánoční koleda
Tento animovaný film je na motivy klasické knížky od Charlese Dickense. Je to o starém zapšklém staříkovi, který nemá nikoho rád. A nemá rád ani Vánoce. Právě jej v noci navštíví tři vánoční duchové a snaží se mu ukázat, proč jsou Vánoce tak důležité. Tento film má v sobě hodně krásných a hlubokých myšlenek.

Stella
Stella je příběh o holčičce Katie, která to v životě nemá moc jednoduché. A miluje bruslení. Jednou ji navštíví Santův sob jménem Stella a vzniká tak pevné přátelské pouto. Stella za pomocí kouzel pomáhá Katie splnit její obrovský sen. Jejich přátelství ovšem musí čelit mnohým nástrahám. Je to opět moc krásný film o přátelství, který ve vás vzbudí pravou Vánoční atmosféru.

Barbie a kouzelné Vánoce
Tato pohádka je asi spíš pro holky. Je to klasická Barbie pohádka, jako všechny ostatní, akorát se jedná o Vánoční díl. A je to opět adaptace na Vánoční koledu od Charlese Dickense. Místo zapšklého staříka je zde ale sobecká a zlá zpěvačka, kterou v noci navštíví tři vánoční duchové, aby ji pomohli objevit správné kouzlo Vánoc.

A jaké jsou Tvoje oblíbené vánoční filmy?

» přejít do diskuse

Diskuse k článku  (2)

Příspěvek z 26. prosince 2018 ve 21:45.
lékařský v něm napsal:

Dobré tipy. :-)

Příspěvek z 26. prosince 2018 ve 14:42.
AnezkaB v něm napsala:

Vánoční koledu mám také ráda. Jinak se mi líbí hodně pohádka Anděl Páně a S čerty nejsou žerty. Je to ohrané, dávají to rok co rok, ale já se vždycky stejně ráda podívám.