Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Tipy na vánoční filmy

  vydáno  •  Vánoce · filmy

  Vánoční filmy tvoří snad pro každé dítě neoddělitelnou část Vánoc. Zejména pak nejrůznější pohádky hrají v televizích od rána do večera. Ráda bych tady pro vás napsala pár tipů na své oblíbené filmy a pohádky, které si letos určitě musíte pustit!

  Vánoční filmy, © největší_smíšek

  Polární expres
  Má nejoblíbenější vánoční pohádka je rozhodně Polární expres. Je to o dětech, pro které v noci přijede speciální vlak - Polární expres. Ten je zaveze na severní pól za Santou. Je to pohádka o kouzlu Vánoc a o tom, jak je důležité zachovat si v srdci tu dětskou víru a naivitu.

  Vánoční skřítek
  Vánoční skřítek je veselý komediální film pro celou rodinu. Vypráví o člověku, který se omylem dostal na severní pól a je vychováván skřítky. Když se jednoho dne dozví, že je člověk, rozhodne se odjet do New Yorku a najít svého pravého otce. Je to velice zábavný a milý film.

  Vánoční koleda
  Tento animovaný film je na motivy klasické knížky od Charlese Dickense. Je to o starém zapšklém staříkovi, který nemá nikoho rád. A nemá rád ani Vánoce. Právě jej v noci navštíví tři vánoční duchové a snaží se mu ukázat, proč jsou Vánoce tak důležité. Tento film má v sobě hodně krásných a hlubokých myšlenek.

  Stella
  Stella je příběh o holčičce Katie, která to v životě nemá moc jednoduché. A miluje bruslení. Jednou ji navštíví Santův sob jménem Stella a vzniká tak pevné přátelské pouto. Stella za pomocí kouzel pomáhá Katie splnit její obrovský sen. Jejich přátelství ovšem musí čelit mnohým nástrahám. Je to opět moc krásný film o přátelství, který ve vás vzbudí pravou Vánoční atmosféru.

  Barbie a kouzelné Vánoce
  Tato pohádka je asi spíš pro holky. Je to klasická Barbie pohádka, jako všechny ostatní, akorát se jedná o Vánoční díl. A je to opět adaptace na Vánoční koledu od Charlese Dickense. Místo zapšklého staříka je zde ale sobecká a zlá zpěvačka, kterou v noci navštíví tři vánoční duchové, aby ji pomohli objevit správné kouzlo Vánoc.

  A jaké jsou Tvoje oblíbené vánoční filmy?

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (2)

  lékařský v něm napsal:

  Dobré tipy. :-)

  AnezkaB v něm napsala:

  Vánoční koledu mám také ráda. Jinak se mi líbí hodně pohádka Anděl Páně a S čerty nejsou žerty. Je to ohrané, dávají to rok co rok, ale já se vždycky stejně ráda podívám.