Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Tipy pro cestování v ČR

  vydáno  •  Cestování

  Každý má svoji vášeň k cestování, jak po České republice, tak i po jiných státech a kontinentech. Já jsem se ale rozhodl, že vám zde napíšu pár tipů na výlet tady, v Česku, které určitě stojí za to.

  prague cc, © David Mark

  Jak jsem zde psal, každý má svoje oblíbené místo v České republice, kam se stále vrací a užívá si toho klidu a krásy, které má tak rád. Pokud jde o mladší generace čtenářů, o prázdninách určitě navštěvují různé zámky, hrady, přírodní rezervace a stezky. Starší generace lidí zase na to nemají tolik času, ale každý si přeci udělá čas na výlet, a když ne dlouhý, tak kratší do okolí svého bydliště. Pokud tedy nemáte žádné oblíbené místo a stále nevíte, kam zabrouzdit, tak vám rád napíšu pár tipů na krásný výlet po Česku.

  1. Pokud jste milovníky přírody a klidu, doporučuji vám se podívat do Boubínského pralesa. Přesněji je to národní přírodní rezervace, v které je zachována velká část lesa, kde se usidluje mnoho divoké zvěře společně s ptactvem a dalším. Je to třetí nejstarší národní přírodní rezervace a má rozhlohu necelých 667 hektarů. Dalším důvodem, proč je oblast chráněná, je bukosmrkový porost. Rezervace je největší navštevovaná část na Šumavě. Vede tudy i stezka, a to až na Boubínský vrch, kde je rozhledna.
  Proč zrovna sem? Je to nádherná oblast, kde koluje klid, který někdy protrhne zpěv ptactva.

  2. Moje oblíbené místo, kde jsme byli naposled s rodinou, je zámek Hluboká nad Vltavou. Zámek je udržovaný, společně ze zahradou. Máte zde na výběr prohlídku trasy a, b, c. Každá trasa umožňuje prohlídku jiné části zámku. Zámek se nachází v Jihočeském kraji, 9 kilometrů severně od Českých Budějovic. Pochází z 13. století, kdy zde vládli Schwarzenbergové. Pokud nemáte úplně chuť na prohlídku zámku, jsou zde i výstavy přímo v areálu zámku společně s různymi trhy se zajímavostmi z celé Evropy. Okolo zámku je mnoho restaurací a občerstvovacích stánků společně s ubytováním, takže zde můžete být i delší dobu. Je zde mnoho dalších míst na zabavení celé rodiny, můžete se projet lodí, zaplavat si nebo jít do domu hrůzy, kam by neměl chodit člověk, „co se bojí chodit do lesa“.
  Proč do Hluboké? Protože je zde mnoho krásných míst a památek, společně s tímto zámkem. Nejvíce doporučuji prohlídku, je zajímavá, ale pozor... docela i dlouhá.

  3. Poslední místo v Česku, které vám doporučím, je Zelená hora. Je na Vysočině poblíž Ždáru nad Sázavou. Přesněji se toto místo nazývá poutní kostel sv. Jana Nepomuckého. Je to barokní kostel na vrchu, který je nazývaný „Zelená hora“. A proč zelená? Je to zelený kopec a uprostřed tohoto místa je udržovaná zahrada, která má nádhernou zelenou barvu. Jako u Hluboké je zde ubytování přímo v tomto areálu Zelené hory. Pokud se podíváte na jakoukoli fotografii, tak uvidíte, že kostel je uprostřed a kolem něho se točí napojované budovy, v kterých jsou různé výstavy, restaurace, ubytování a další...
  Proč zrovna sem a co mě může čekat? Místo je klidné a v létě velmi teplé, na prohlídku jako stvořené, doporučuji i s tím, že jsem zde byl jen jednou, toho ale lituji a doufám, že se sem zase vrátím.

  Pokud ses dočetl až sem, tak díky za přečtení a doufám, že se ti příspěvek líbil.

  Autor: (12 let)
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (7)

  Příspěvek z 9. března 2018 v 19:23.
  zuzukrecek1 v něm napsala:

  Moc povedený článek. Česká republika má mnoho krásný míst. :-)

  Příspěvek z 5. března 2018 ve 21:55.
  smejky225 v něm napsal:

  Hlubokou získali Schwarzenberkové až v 17. století. :)

  Příspěvek z 4. března 2018 ve 23:20.
  dennisvet v něm napsala:

  Na Hluboké bývají pěkné výstavy a můžete tam jít i hledat poklady ;) :)