Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Tisíc jizev – 11 cest za dobrodružstvím

  vydáno  •  Knihy

  Knihu Tisíc jizev napsalo několik autorů, obsahuje 11 příběhů, v každém příběhu hlavní hrdinové zažívají nějaká dobrodružství. Knihu jsem nedávno přečetla a teď bych vám na ni chtěla napsat svůj názor.

  Tisíc jizev, © největší_smíšek

  Název: Tisíc jizev – 11 cest za dobrodružstvím
  Autor: jedenáct různých autorů
  Nakladatelství: Albatros
  Počet stran: 159
  Mé hodnocení: 3/5 (8:°)

  Oficiální anotace na obalu knihy
  V ruce právě držíte spolehlivého společníka, který vás protáhne nudnými dny, protože tahle kniha je dobrodružstvím přímo nadupaná. Stačí ji jen otevřít a vzápětí se budete prodírat nebezpečnou džunglí, bloudit ledovou pustinou, bojovat o svůj život za zvuků bubnů černé Afriky nebo uchváceně poslouchat zpěv mrtvé královny. Na další stránce už vás čeká pořádně hladový žralok, temná jeskyně či obří červi z pouště Gobi. Jestli se vám podaří překonat všechny nástrahy a zdolat třeba smrtící stisk brazilské anakondy, utéct novodobým pirátům, nebo najít cestu z hustého lesa, pak teprve můžete setřít pot z čela a vrátit se domů s tím, že už přece víte, co znamená Tisíc jizev...

  Můj názor
  Knihu jsem si měla přečíst jako povinnou četbu do školy, a protože mám dobrodružné knihy ráda od mala, docela jsem se na ni těšila. Anotace vypadá docela slibně a natěšila mě na pořádné dobrodružství, které s hlavními hrdiny prožiju. Kniha obsahuje několik příběhů, konkrétně jedenáct, a každý z nich je úplně jiný. Napsal ho jiný autor, má jiné ilustrace, ale jedna věc je všechny spojuje – dobrodružství. Nemám ráda povídkové knihy, protože mi často přijdou, že každá povídka je jiná a nijak spolu nesouvisí. Takže toto jsem na knížce ocenila.

  Vše začalo velice dobře. V prvním příběhu se malý kluk dostane do temných jeskyní a my se s ním snažíme najít cestu ven, zatímco jej pronásleduje neznámý tvor. Poté se dozvíme, co v jeskyních dle legend žije. Příběh byl skvělý a na zbytek knihy mě skvěle naladil. Druhý příběh o potápěčích, kteří se setkají se žralokem, byl ještě lepší. U tohoto příběhu mě fakt mrazilo, byl děsivý a já si nedokázala představit, že bych byla v podobné situaci. Zpočátku jsem tedy byla z knihy opravdu nadšená!

  Nicméně mé nadšení velice brzy opadlo a musím říct, že jsem nakonec byla možná i docela zklamaná. Některé příběhy byly fajn, napínavé, zajímavé a skutečně dobrodružné jako ty první dva. Takových tam ale nebylo moc. Některé příběhy byly nudné a já doufala, že je budu mít rychle za sebou. Například vyprávění o dětech, které jedou do Itálie a stanou se součástí velké záhady, budou svědky vraždy a nakonec vypátrají poklad – bylo to dlouhé a vůbec mě to nebavilo. I když to takto zní možná zajímavě, zpracované to nebylo moc dobře.

  No, a jiné příběhy byly zkrátka zvláštní a já nevěděla, co si o nich myslet. Začaly slibně, vypadaly zajímavě a rozuzlení to celé úplně zazdilo. Naprosto nelogické a divně vysvětlené. Například příběh o dětech, které v ZOO zahlédnou podivného muže a rozhodnou se vypátrat, co se děje. Napínavý a zajímavý příběh skončil nelogicky a já si říkala, jak toto někdo vůbec vymyslel. A takových jednoduše divných příběhů bylo postupem knihy čím dál více. Buď měly velice podivnou zápletku nebo byly opravdu těžko uvěřitelné. Jako třeba truhla mrtvého muže.

  A pak tím, že to byly jednotlivé příběhy, postavy se s každou povídkou měnily. V každém případě se jednalo o dětského hlavního hrdinu, ale vystřídalo se jich tam hodně, a tak jsme nedostali moc prostoru k tomu si nějakou postavu oblíbit. Jakmile jsme se s ní seznámili, už povídka končila a začalo něco nového. Je to logické, když se jedná o povídkovou knihu, nicméně i tak mi to přišlo někdy docela škoda, některé postavy byly zajímavé a zasloužily by si více prostoru.

  Jako celek Tisíc jizev rozhodně nemůžu zavrhnout, protože byla fajn. A dokonce bych vám ji i doporučila. Když se na ni totiž podívám objektivně, tak špatná nebyla vůbec a určitě by se někomu mohla hodně líbit. Jen já osobně z ní mám rozporuplné pocity. Přesto ale vůbec nelituji, že jsem si ji přečetla, a pokud i vy máte rádi dobrodružné příběhy, pak do toho jděte taky!

  Četli jste už někdo tuto knihu? Chystáte se ji přečíst?

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (1)

  Příspěvek z 1. února 2020 ve 14:10.
  JáJá1 v něm napsal:

  Pěkný článek, 5 tlapek.:->