Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Titulky? Tak to opravdu ne.

  vydáno  •  filmy, divadlo a muzikály
  Někteří je milují, jiní nesnáší. I já jsem je odsuzovala už na první pohled. Až dokud...

  Titulky.com , © Technet.cz

  Znuděně jsem seděla v obýváku, přepínala kanály na televizi, až mě jeden seriál zaujal. Jmenoval se Prolhané krásky. Ani nevím proč, ale ten seriál mě tak chytl, že jsem se na něj od té doby dívala každý víkend. Shodou okolností se vysílal první díl, takže jsem o nic nepřišla. Když jsem jednou seriál nestihla, bylo mi to šíleně líto, protože jsem se na něm stala dočista závislá.

  Usedla jsem k počítači a hledala na googlu, zda není díl někde online. Našla jsem ho, ale jenom anglicky s českými titulky. Dřív by mě nikdo nepřinutil se na něco takového dívat. Fajn, řekla jsem si, ten seriál miluji, a tak jeden pětačtyřiceti minutový díl zvládnu. Až když díl skončil, uvědomila jsem si, o co jsem celou tu dobu přicházela. Zbožňuji angličtinu. Proč mě nenapadlo dřív, že by mě něco takového mohlo bavit? Zkrátka jsem si to dřív neuvědomila. A ten český dabing, na který jsem koukala? Je tak jiný, vůbec se mi nelíbí. Všechno je v něm jiné, pocity, hlasy atd.

  V původním znění mě to chytlo ještě víc. Zjistila jsem, že existuje mnoho dalších dílů. Vysílání v televizi je hodně opožděné. A tak začal můj Pretty little liars maraton. Pod tímto názvem to všichni znají, Prolhané krásky je pouze český překlad.

  Takhle jsem se prokousala několika sériemi. Dnes je to už úplně jiné. Každý týden jsem natěšená na další díl, který má premiéru v USA v úterý okolo druhé hodiny ranní našeho času. Překladatelka, co dělá titulky, je neuvěřitelně rychlá. Už ve středu se můžeme kochat novým dílem.

  Momentálně zbývají dva díly do konce čtvrté série. Poté je pauza, kdy se půlka páté série začne vysílat o prázdninách. Následuje opět pauza a až o Vánocích se můžeme těšit na druhou půlku páté a možná poslední série.

  Není to moc dávno, co jsem opět přepínala kanály a uviděla jsem tam něco, co už jsem znala. Dívala jsem se asi minutu a pak jsem to musela přepnout. Až tak se mi ten dabing nelíbil. Naprosto se k tomu seriálu nehodí. A také spíše vyhledávám anglické nebo americké filmy s titulky, moc se mi zalíbily.

  Bude to znít zvláštně, ale ten seriál mi změnil život. Nebo spíš ten den, kdy jsem ho v televizi nestihla. Angličtina se mi vylepšila na perfektní úroveň. Mnohem intenzivněji se jí teď věnuji. A taky jsem objevila svůj nejoblíbenější seriál.

  PS: Třeba jsem někoho z vás, co také odsuzujete titulky, inspirovala a kouknete na něco, co vám změní život.

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (6)

  Příspěvek z 9. května 2014 ve 21:09.
  Bitzer v něm napsala:

  Reakce na Ketrinka1:

  Wow, děkuju moc, neskutečně mě tvůj komentář potěšil! <3 :))

  Příspěvek z 26. dubna 2014 ve 14:55.
  Ketrinka1 v něm napsala:

  ketrin

  já sice nemám ráda titulky,ale tento článek se mi líbí a je pěkný11925251644

  Příspěvek z 26. dubna 2014 ve 14:20.
  Bitzer v něm napsala:

  Reakce na kočilka:

  :D Děkuji za komentář, vážím si ho :)