Alíkovina

To je život?

vydáno  •  Kultura
Původní nápad, který měly reality show přinést, asi nebyl špatný – ukázat život dnešního člověka a taky způsob jeho vyrovnání se s různými situacemi. Je tohle ale skutečně reálný život?

Hned na začátek přiznávám jednu věc – neviděla jsem ani jeden díl VyVolených či Big Brothera a musím říct, že jsem tím nijak neutrpěla. Proto se možná některým z vás bude můj názor zdát jako pouhopouhé moralizování, ale nevadí. Chci vám v něm totiž naznačit že existují i jiné a „reálnější“ druhy zábavy než se koukat, jak se pár lidí zavřených ve vile jako v nějaké králíkárně do krve hádá a nebo miluje.

Zrávy o tom, kdo s kým a kdo s jiným mne opravdu příliš nevzrušují. Možná je to i tím, že se daleko raději věnuji skutečné realitě a ne té, kterou nabízí televizní obrazovka. Přeci jen je daleko poučnější si nějakou situaci prožít, než se na ni jen koukat a přemýšlet, jak bych se asi tak zachovala. Člověk se sám musí naučit přemýšlet a domýšlet věci do konce. V reality show je to jiné. Tam můžete člověka před zraky celého národa úplně potopit s jistotou, že už ho nikdy v životě neuvidíte.

Naznačila jsem, že se VyVolení možná vymkli kontrole tím, že ukázali život dnešních lidí trochu v jiném světle. Představte si, že jste zavření na dlouhou dobu v jednom domě s lidmi, které jste nikdy neviděli a kteří vám třeba začnou strašným způsobem lézt na nervy... ale protože chcete získat hlavní výhru, tváříte se jako by nic a kujete pikle proti všem, kdo by vás mohli ohrozit.

Podle mého názoru reality show ukazují ty nejhorší vlastnosti typického českého člověka. Je to například dokonalá schopnost přetvářky, kterou nemají ani ti nejlepší hollywoodští herci, a která je u některých vyvinuta opravdu obdivuhodně. Bohužel, spoustu Čechů baví sledovat všechny ty hádky, intriky, postelové řádění a vůbec vychutnávat si celou tu atmosféru „reality“. Možná, že to o našem národě něco vypovídá.

Autor:

Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

» přejít do diskuse

Diskuse k článku  (0)

O tomto článku zatím nikdo nediskutuje. Buď první!