Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  To nepochopím: Týrání zvířat

  vydáno  •  Mazlíčci
  Mám pocit, že týrání zvířat se v naší společnosti objevuje stále častěji. Týká se asi nejčastěji psů a koček, ale výjimkou prý už nejsou například ani koně.

  V Šindelové našli týraného psa, kterého kdosi pravděpodobně praštil lopatou, zavázal do pytle a zakopal do hromady sněhu. V současné době je pejsek v péči záchranné a odchytové služby pro zvířata v Dalovicích, provozovatel služby Petr Prokeš mu začal říkat Bojar., © MAFRA

  Podle mne se lidé v podstatě dělí na dvě kategorie. Ta první jsou milovníci zvířat a ti druzí, tyrani. Neumím odhadnout rozdělení těchto dvou skupin, i když doufám, že těch prvních je mnohem více. Mnozí si možná položí otázku, proč k týrání dochází. Proč zlí lidé ubližují svým nebo i cizím zvířatům. Podle mne je jediným vysvětlením chorá mysl, která takovému jedinci dovolí zacházet se psem nebo s kočkou jako s kusem neživé věci.

  Malé děti často tahají psi a kočky za ocas, ale to není týrání, jsou to děti, které z toho nemají rozum a za pár let zjistí, že se to zvířátkům nelíbí a přestanou takto projevovat svou náklonost ke zvířátkům. Ovšem horší případ je ten, kdy zvířata začnou trápit už dvanáctileté děti.

  Slyšela jsem o případu ze Slovenska, kde dvě dívky ve věku dvanácti, potažmo třinácti let, zabili svého vlastního psa. Důvod byl šokující – jejich rodiny už ho nechtěly živit. Obě dívky byly totiž v příbuzenském vztahu. Někteří mladí lidé dokážou být brutální. Jenom pomyšlení na to, jak musel pes trpět, je ubíjející.

  Někteří ze čtenářů si možná vzpomenou na další otřesný případ, tentokrát s kočkou. Tehdy si parta mladíků pod vlivem alkoholu odchytila na ulici kočku a brutálně ji týrali. Tenkrát to vzbudilo ohromný ohlas a velké emoce mezi lidmi napříč republikou.

  Hledám důvod, proč to ta monstra dělají, tak nikdy asi nenajdu jasnou odpověď. Opravdu tohle někdo dělá proto, že ho to baví? Že dokazuje svou „moc a sílu“ nad bezbranným tvorem? Tohle se učíme od dospělých?

  Nedokážu si představit ten strach a bolest, jakou v té chvíli zvířata prožívají. Já věřím, že i zvíře má duši a city.

  Naštěstí existují lidé, jenž nejsou vůči osudům týraných zvířat lhostejní. A je jedno, jestli jednotlivec či nějaká organizace. Pomáhat proti týrání může každý. Minimálně už jen tím, že dá svému domácímu mazlíčkovi lásku a domov.

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (15)

  Příspěvek z 20. ledna 2019 ve 12:42.
  Rodé v něm napsala:

  ;-(:-c:-$;-(;-(:-c:-c;-(;-(;-(;-(;-(;-(;-(;-(;-(;-(;-(;-( chudáci zvířata

  Příspěvek z 16. května 2017 v 17:33.
  Gattina v něm napsala:

  A promiň za chybu v tvé prezdivce.:-D

  Příspěvek z 16. května 2017 v 17:33.
  Gattina v něm napsala:

  Worldaftanks: Chápu tebe a tvé rozhodnutí( vegetarianství)
  ale maso je důležitou součástí lidského jídelníčku už od pravěku. Zvířata nemají tak vyvinutý mozek jako lidé, takže lidé využívají zvířata na maso a ne naopak. Ovšem tyraní zvířat je něco trochu jiného, a já jsem zasadně proti.

  :-E