Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  To snad nemyslí vážně

  vydáno  •  Škola
  Vím, že to brzy skončí, ale toho dne se nemůžu dočkat. Těším se, až se zase uvidím se svými kamarády, až se mi přestanou ostatní vyhýbat a až to všechno prostě zmizí.

  Z filmu Osamělost prvočísel, © Aerofilms

  Naše třída je úplně normální, nebo aspoň byla. Sem tam samozřejmě někdo zlobí, ale to je normální. Teď je naše třída na karanténě. Je to hrozný. Máme jinak přestávky, nemáme tělocvik, na obědy chodíme po 3. vyučovací hodině a nesmíme se s nikým stýkat.

  Hrozně ráda čtu. Většina lidí dřív taky sedávala nad knížkou, nebo se aspoň mezi sebou potichu bavili. Ty, co nebavilo trčet ve třídě, šli na chodbu. Teď nám ale ředitel dovolil používat mobily, abychom se nenudili. Napřed mi to připadalo super, ale po prvním dni mě to už nebavilo a vrátila jsem se ke knížce. Ostatní pořád nad těmi mobily a tablety sedí. Pokřikují na sebe, co ten či onen dělá blbě, nebo se po třídě rozléhá hudba k různým hrám. Je to hrozný, člověk si v klidu nemůže ani číst nebo si povídat.

  Já nechápu, kde rodiče berou na ty mobily a tablety peníze. Já jsem si na svůj mobil, který stál 2500 musela 2000 přispět. Skoro všichni, kromě mojí kamarádky, která má starý mobil po bráchovi, dostali od rodičů drahý mobil, aniž by si něco museli přispět.

  Pak jsou tady obědy. Chodíme na oběd v 11 hodin a potom máme většinou další tři hodiny, takže domů přijdeme úplně hladoví. A míváme hrozně hnusné obědy a takový čaj, který chutná jak rozpuštěné želé. Bleee. Mám sice gumové bonbóny ráda, ale tohle je fakt nechutný.

  Máme posunuté přestávky. Výuka nám začíná až v 8:10 a do školy nesmíme přijít dřív než po osmé. Potom nám přestávka začíná, když ostatním končí a na chodbu vůbec nesmíme (kromě toho, když jde člověk na WC). Když už jsem začala mluvit (vlastně psát) o záchodech, tak vám něco řeknu. Máme záchody u nás na patře, aby tam nikdo, kromě nás nechodil, zamykají se. Klíč visí u nás ve třídě. Jednou ráno jsme přišli do školy a ten klíč tam nevisel. Záchody byly zamčené a klíč nikde. Průšvih.

  Lidi, i tohle se dá přežít, i když je to nepříjemné. Všechno jednou skončí, i ta karanténa. Buďte rádi, že jste zdraví, a važte si toho.

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (9)

  Příspěvek z 22. března 2019 ve 2:48.
  majacos v něm napsala:

  zaujala mě zmínka o tom kupování drahých mobilů. podle mě je to totálně nevýchovný. já tenkrát mobily jenom dědila a to jen proto, aby mi mohli rodiče v případě nouze zavolat nebo já jim. rozhodně jsem ho nikdy nedostala kvůli hrám. navíc dřív tolik nefrčela wifi nebo dokonce mobilní data, takže jsme neměli potřebu s mobilem vysedávat několik hodin. Připadá mi, že dnes to děcka berou jako samozřejmost a neváží si toho...
  Co se týče té karantény, taky by mě zajímalo, proč to bylo. Většinou to bývá kvůli nějakým infekčním nemocem, ale to bych spíš očekávala, že ty děti nechají doma a nebudou zbytečně ohrožovat ostatní zdravé děti nebo učitele. Přec jenom infekce se přenese i přes zavřené dveře ;)

  Příspěvek z 19. března 2019 ve 13:20.
  číča800 v něm napsala:

  Celkem pěkný článek škoda že autorka nenapsala důvod.... navíc už se to nedozvíme protože na Alíka přestala chodit :-|

  Pupendo910 v něm napsala:

  Proč....

  Proč jste vlastně v té karanténě?