Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  To už mě nikdo nemá rád?

  vydáno  •  Vztahy
  Všichni jsou na tebe naštvaní a ty se to snažíš zachránit. To ovšem někdy nejde.

  Šťastní rodiče. V cestě jim ale stojí mizerné sociální vyhlídky i kriminálnická minulost hlavního hrdiny., © aerofilms.cz

  To už mě nikdo nemá rád? Někdy si takovou otázku pokládám. Dny, které mají v deníčku černou barvu a nadpis „Špatný“ se vždycky najdou. Ve škole vám to nejde, pak vám nejede autobus, zapomenete, že vám odpadá kroužek, doma zjistíte, že nemáte sešit na domácí úkoly, sourozenci vás nenechají soustředit, potřebujete pomoct a tak voláte kamarádovi, jenže máte vybitý kredit, rodiče se na vás za to rozzlobí.

  Kdo by to už někdy nezažil? Takže to nemáte komu říct (leda sourozencům) a kolikrát byste si nejradši vygumovali tenhle den z paměti, je vám tak trochu do breku.

  A přesně takový den jsem jednou měla. Máma mi hrozně vyhubovala za to, že na nic nemyslím (zapomněla jsem, že nemám kroužek) a řekla, že si ode dneška dělám vše sama. Hubovala mě za to dlouho a já si položila „tu“ otázku. Vím, že to v textu nezní hrozně, ale to neznáte mojí mámu. Chtěla jsem napsat kamarádce, ale ta by to asi nepochopila.

   A tak jsem se na to vykašlala a šla jsem se učit. A při tom jsem začala přemýšlet, na co máma myslela. Byla naštvaná a cítila se sama jako já? A opravdu mě už nemá ráda? Taky si to promyslete, než jí/ho odsoudíte a řeknete, že s ní(m) už nikdy nebudete mluvit. (Já to ještě nikdy nevydržela.)

  Zjistíte, že to není tak, jak se zdá. Já si třeba myslím, že to rodiče neberou tolik, jako vy a mnohokrát dělají z komára velblouda. Nemějte jim to za zlé, oni vám jen chtějí pomoct. Sice to vždy zabalí do obalu zloby, ale vy ten obal musíte rozbalit, abyste zjistili co je uvnitř, ne? To neznamená, že si zároveň nepromyslíte, co jste udělali špatně vy.

  A i když se občas zdá, že už to nepůjde spravit, nezapomínejte, že rodiče jsou také jenom lidé. A taky, že umějí odpouštět. A má mě tedy někdo rád? Je tu spousta lidí, kteří vás mají rádi. A rodiče, ty vás budou milovat i po smrti.

  sourozenci

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (1)

  Příspěvek z 21. dubna 2015 ve 22:49.
  Pěcha v něm napsala:

  Krása

  Moc hezké.4