Alíkovina

To, že si nerozumíte s lidmi, neznamená, že nemůžete mít přátele

vydáno  •  Čtenáři píší Alíkoviny · Vztahy
Nerozumíte si s lidmi? Nemáte žádné přátele a myslíte si, že ani nikdy mít nebudete, ale přitom byste je mít chtěli? Mám pro vás super řešení.

Ilustrační foto, © AP

Každý je jiný. Někdo je divoký a rychle se seznamuje, ale jsou také lidé, kteří jsou tiší, klidní a celkově špatně si rozumí s ostatními. Tito lidé si většinou moc nevěří a to ostatní často poznají. Proto je nepřijmou mezi sebe.

Oni jsou potom smutní a bez přátel. Věřím, že nejsem sama, když mi jich je líto. Přemýšlela jsem o tom a pak jsem přišla na řešení, které asi všichni znají, ale ne každému to dojde. Tím samozřejmě nechci nikoho urážet, vždyť mě to vlastně taky napadlo jen náhodou. Ale teď k věci.

Určitě víte, co se říká: pes je nejlepším přítelem člověka. A nejde jen o psa. Každé přítulné zvířátko tu pomůže... Stačí jen vybrat. Milý domácí mazlíček snadno nahradí kamarády, kteří jsou v lidském životě tak potřební.

Ke štěstí stačí tak málo, nevidím důvod, proč toho nevyužít. Kočka, pes, morče... Nebo klidně mluvící papoušek. Zkuste vykouzlit úsměv na tváři zamlklého člověka hezkým dárkem v podobě zvířátka.

Autorka: (12 let)

Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

» přejít do diskuse

Diskuse k článku  (4)

Příspěvek z 21. října 2015 ve 22:11.
Pribináček1 v něm napsala:

mě zvíře nenahradí kamaráda, kterého jsem stratila...

..ted jak chodím do práce sem se odřízla od světa, už u falešné přátelství nestojím..

Příspěvek z 8. října 2015 v 19:58.
konemy v něm napsala:

To jo

Utíkám od lidí do přírody a ke zvířatům a cítím se dobře, ale dlouhodobě to tak nejde. Člověk potřebuje přátele stejného druhu. P. S.: Nečekaný " hezký dárek v podobě zvířátka" ( obvykle o Vánocích) může být jedna z odpovědí na počet zvířat v útulcích a na ulici, bohužel.

Příspěvek z 6. října 2015 v 19:57.
ogvd v něm napsala:

já jsem taky taková.