Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Touhy tanečnice aneb doznání toho, kdo to šel zkusit

  vydáno  •  Jak se stát... · Tanec
  Snad asi každý v mém věku má nějakou představu, sen či touhu, která se velmi úzce dotýká jeho budoucnosti. Když vezmeme v potaz, že ve věku 14-16 let člověk dost často hledá sám sebe, sbírá i ty nejmenší střípky své sebedůvěry, aby se konečně odhodlal oznámit protějšku, že také existuje.

  Edgar Degas - Odpočívající tanečnice - Obraz byl vydražen za 37 milionů dolarů v aukční síni Sotheby´s (3. listopadu 2008)., © Profimedia.cz

  Ne každému se představa o jeho budoucnosti vykreslí úplně. Komu se vyjeví, bývá mezi těmi šťastnějšími. Já osobně jsem to “štěstí“ měla. Když jsem byla ještě opravdu malé dítě, moje sny se mezi sebou prohazovaly, ale nikdy jich nebylo zase tolik. Na prvním stupni jsem toužila být doktorkou, ačkoliv jsem při každém spatření krve téměř omdlévala. Tuto profesi jsem vypustila až při nějaké hře, kdy mi došlo, že být doktorem je opravdu nebezpečné.

  Pak se to ovšem začalo točilo kolem toho samého. Zatoužila jsem být herečkou. A nebo spíše známou spisovatelkou? Myslím takovou, co píše hezké a vtipné knížky, jako třeba Paní Láry Fáry. Hm, bylo to těžké rozhodování. Nakonec to ale rozsekl fakt, že jsem chodila už od čtvrtého roku svého jásavého života na scénické tancování. V něm jsem i přiměřeně vynikala. No a kde se vzal, tu se vzal, naprosto jasný fakt, že půjdu zkusit příjímací zkoušky na taneční školu Duncan centre

  Když na to tak hezky v suchu vzpomínám, často mi běhá po zádech husí kůže. Ze vzpomínek mi některé situace vbíhají přímo před můj zrak a já pak jen klopím oči, jen co si připomenu, jak zrovna tahle chvilka byla nesmírně trapná. Přijímačky byly určitě jeden z nejsilnějších zážitku celého roku! Často se rozesměju, jen tak mimochodem, třeba v autobuse a nebo když probíráme ve škole větný rozbor. A to bývám téměř vždy svým okolím považována za mírně nesvéprávnou. Ano, ano, je to těžké.

  Abych to tedy shrnula. Je jasné, že každý je takový, jaký je. Někdo má ambice, jen když zrovna postrádá v kapse cigaretu (ne-li něco horšího), někdo je zase natolik ambiciózní, že by se nejraději naklonoval. O to ale nejde. Chce to mít jen zdravý rozum a chtít v jisté rovnováze něco hezkého pro sebe a určitě i pro své okolí. To znamená: pokusme se myslet hlavou a cítit srdcem. O to se pokoušim sem tam s nezdarem také já.

  Přeji všem hodně štěstí ve vybarvování vlastních snů a v jejich realizaci. I já mám velikánský kus před sebou, a to mnohem těžší, než všechno ostatní, co jsem dosud zažila. A tak sobě i všem ostatním přeji pevnou vůli!

  Vizitka autorky článku na Alíkovi Emma-Hermína

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (8)

  Příspěvek z 20. února 2009 ve 22:09.
  Emma-Hermína v něm napsala:

  Emma-Hermína

  Holky(i kluci),určitě to běžte zkusit.Jestli vás tanec alepoň trochu zajíma běžte to zkusit protože i kdyby jste se na žádnou taneční školu nedostali,přijímací zkoušky na jakou koliv uměleckou sou vždy velmi užitečný zážitek.Protože při zkouškách stojíš výdy sama za sebe.Nejseš jeden z mnoha co dělál scio testy ale Anna "vbudoucnujistěuspešná".

  Příspěvek z 20. prosince 2008 v 16:55.
  Wynnynka v něm napsal:

  Reakce na Wynnynka:

  Hmm seš fakt dobrá in nebo jak bych to řekla baby24

  Příspěvek z 20. prosince 2008 v 16:54.
  Wynnynka v něm napsal:

  Wynnynka

  Ahoj chodila jsem do baletu 7 let. Což znamená od 6 a je mi 13 takže je to good1071