Alíkovina

Tramvaj T3 v ČR

vydáno  •  Volný čas venku · Čtenáři píší Alíkoviny · Věda a technika
Tramvaj T3 je nejrozšířenější typ tramvají v České republice. Nejen v České republice, ale i na celém světě. V naší zemi se jich vyrobilo více jak 14 000. Vyráběly se v letech 1962-1997.

Tyto tramvaje zatím jezdí ve všech velkých českých městech v ČR kromě Plzně, kde byly zmodernizovány na tramvaje T3M a T3P. Rozdíl mezi klasickou "Té trojkou" a její modernizovanou T3M je v modernizovaném motoru a sběrači proudu.

T3 jsou široké 2,5 metru a váží 16 tun. Dosáhnou maximální rychlosti 65km /h a jsou dlouhé 14m. Tyto tramvaje mají většinou ještě laminátové sedačky, starší kabiny u řidičů, staré podlahy a dalších původní vybavení.

Jedna tramvaj má kapacitu 110 cestujících, počítáme-li počty k sezení a ke stání dohromady. Postupně ale starých typů tramvají ubývá. Budou se modernizovat nebo prodávat do zahraničí. Velký zájem o tramvaje T3 mají Rusové a Ukrajinci.

Nedávno se dopravním podnikům v Praze podařilo prodat 54 vyřazených vozů T3 za 8 milionů korun, tyto vozy by jinak skončily ve šrotu.

Autor:

Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

» přejít do diskuse

Diskuse k článku  (0)

O tomto článku zatím nikdo nediskutuje. Buď první!