Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Trápí mě tetanie

  vydáno  •  Škola
  Mám nemoc, která se nazývá tetanie. Nedá se vyléčit, ale není smrtelná. Projevuje se tím, že omdlívám, brní mi ruce, nohy a celé tělo. Mám problémy s dýcháním nebo bolesti hlavy, břicha atd. Je to dost nepříjemné, ale dá se zabránit tomu, aby mi bylo pořád špatně. Stačí jíst něco, v čem je hořčík (banány, špenát, ryby) a koupit si v lékárně Mg B6 Forte.

  ZAMYŠLENÍ. Jedna z fotografií malého Kryštofa, © Kryštof Vaněk

  Mám ji už tak rok. Je to pro mě těžké. Mám denně strach, aby se mi něco nestalo. Naštěstí ji má taky moje paní učitelka na angličtinu, se kterou si pomáháme.

  Tetanie je něco jako epilepsie, akorát epilepsie je o hodně horší. Člověk má u ní pěnu u pusy. Ve škole to zvládám, akorát děti z toho mají srandu. Říkají, že to, co beru (hořčík), je jen cukřík, který si sypu do pusy! Že když necvičím na tělocviku kvůli tomu, že je mi špatně, tak je to jen výmluva. Není to příjemné poslouchat. Pořad slyším: "Jsi divná." Nechápou mě. Nechápou, jaké to pro mě je. Tedy až na moje tři nejlepší kamarádky.

  A učitelé? Ti mi moc pomáhají. Ne, jako spolužáci, kteří se mi posmívají.

  Jestli i ty máš nějakou nemoc, tak neřeš ostatní, kteří se ti smějí. Ti šťastnější a rozumnější z nich jednou pochopí, že dosuzovat někoho pro cosi, za co v nejmenším nemůže, je mimořádně hloupé.

  Autorka: (13 let)

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (14)

  Příspěvek z 20. května 2014 ve 21:17.
  a_u v něm napsala:

  Hlupáci

  Ti Tvoji spolužáci jsou hlupáci. Nevšímej si jich. Nemají ani tušení, jak Ti je. Jsi statečná.

  Přeji Ti do života mnoho štěstí a lásky, ať se s tou nemocí popereš ;)

  Příspěvek z 10. května 2014 v 0:43.
  Luvynka v něm napsala:

  Je mi tě opravdu líto, já v životě žádnou těžkou nemoc nemám, nikdy jsem neomdlela, a nikdy jsem neměla nic zlomeného takže nevím jak ti je.

  Příspěvek z 9. května 2014 ve 14:50.
  andrea448 v něm napsala:

  chudáčku

  jsi chudák je mi tě mooc líto15