Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Tréma jako hrom. Co s ní?

  vydáno  •  Volný čas venku · Hudba
  V prosinci jsem byla nominována mezi dětmi ve sboru, abych pomohla se zpíváním koled zpěvákovi Jankovi Ledeckému. Byla jsem ohromena, že jsem se do výběru dostala právě já, jelikož z 22 dětí nás bylo vybráno jen osm.

  Janek Ledecký , © Alík

  Zpočátku jsem si myslela, že to nic nebude - odzpívám, odejdu a jedeme domů. Ale když jsme šli na zkoušku, uvědomila jsme si, že budu zpívat se slavným zpěvákem! Zkoušku jsem zvládla, ale když už to bylo naostro, tak jsem málem nezvládla zazpívat před tolika lidmi. Nejhorší bylo, že Janek Ledecký byl zrovna přede mnou!

  Alík radí dětem - tréma

  Jak se vypořádat s trémou se dočtete v poradně Alík radí dětem. Stačí, když si zadáte slovo tréma.

  Já měla hroznou trému a tak jsem si začala myslet, že jsem na pouti a tam jím cukrovou vatu, pak že jdu na kolotoč (a mezitím začala hrát předehra k písni Pásli ovce valaši, ale já se stále nevzpamatovala) a najednou se mi zdálo, že na té pouti pustili muziku! Mezitím už ostatní holky zpívaly a já se pak taky vzpamatovala, smířila se s tím, že tam sedí plno lidí a že je přede mnou Janek Ledecký.

  Začala jsem taky zpívat a myslím, že se nám to povedlo. Janek Ledecký se mi pak ještě podepsal do památníčku a jeli jsme domů.

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (5)

  Příspěvek z 10. března 2010 v 16:25.
  Billíček v něm napsal:

  jj...

  Já sem taky strašnej nervák...xD Ale kdyby mě vybrali abych zpívala na koncertě Ledeckýho tak bych tam snad ani nešla... je příšernej...

  Příspěvek z 20. února 2010 ve 14:39.
  Virtjednorozec v něm napsala:

  tréma

  Trémy jsem se pomlu zbavila, ale potom jsem jednou přednášela před celou školou svou vlastní básničku. Byla jsem hrozně ztrémovaná, co když to zapomenu?... No a stalo se. Zapomněla jsem a i když jsem potom měla strach znova vylézt na pódium abych nezapomněla,m všechno jsem nakonec zvládla25.

  Příspěvek z 18. února 2010 ve 22:10.
  Skiklubačka v něm napsala:

  tréma- to moc dobře znám....

  jjj tréma= hrůza pro mne....mám ji před závodama(pred startem), před koncertem na kterém hraji, při zkoušení, atd....dá se sní ale vypořádat:))