Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Trestné body za ukradený článek! První bodíky strženy!

  vydáno  •  Co nového u mě!
  Došla nám trpělivost s těmi, kteří se snažili získat bodíky tak, že prostě opsali (zkopírovali) článek a poslali ho do Alíkovin. S platností od 2. března 2009 se takoví výtečníci mohou těšit na bodíky, ale trestné!

  Ilustrační foto., © Profimedia.cz

  Abychom vám ulehčili vkládání článků určených pro Alíkoviny (a nám usnadnili pátrání po vašich přezdívkách), připravili jsme formulář na vkládání článků do Alíkovin. Věřím, že pomáhá nám i vám.

  Kolik nám dřív chodilo článků, kde chyběla přezdívka autora, kde jste zapomněli na titulek či které byly příliš krátké. To všechno ve většině případů vyřešil tenhle formulář.

  Jen jediná potíž zůstala. Ačkoli v závěru formuláře musí každý potvrdit tento text: "Prohlašuji, že jsem autorem článku, který zasílám. To znamená, že jsem ho nikde neopsal/a; nezkopíroval/a," stále od vás dostáváme texty, které jste zkopírovali z internetu či opsali z knihy nebo časopisu.

  Zkusili jsme vás nejprve v Alíkovinách upozornit, že kopírování či opisování cizích textů opravdu není tou správnou cestou.

  U článku Kradené články do Alíkovin nepatří! Budeme muset odečítat bodíky?, který jsme zveřejnili 13. prosince 2008, vznikla velká diskuse na toto téma. Padaly v ní různé návrhy. Někteří byli tak přísní, že by za takový článek uživatele na Alíkovi blokovali. To už nám přišlo jako příliš vysoký trest.

  Tady je malé nahlédnutí do diskuse. Co bylo milé, že někteří si uvědomili, že v touze po snadno získaných bodících také zkusili zaslat ukradený článek a omluvili se:

  • Někdo si dělá práci s tím, aby napsal článek a někdo je tak líný že prostě vopíše článek. No řekněte, přijde vám to normální?
  • Chci se přiznat že jsem jednou jeden článek zkopírovala z časopisu. Už ani nevím co mě to napadlo. Ale slibuju, že už to nikdy neudělám! Taková hanba.
  • Pokud neustále kopírují, tak jim zakázat přístup. Když poprvé tak jim sebrat body, snad se ponaučí, že krást se nemá. 
  • Já bych těm co ty články kopírují a berou od druhých strhnul plný počet bodíků, kdyby to bylo % že to okopčili od druhých, pak to není fér, vůči těm, co si s tím dají pracnou práci vytvořit články, aby získali nějaké ty bodíky.
  • Je to od nich hnusný!!! Když to okopírujou, znamená to, že jsou tak přiblblí a ani nedokážou vymyslet ani větičku!!! Pro ty co to kopírujou: že vás to vy hlupáčkové baví!!! 
  • Tak je neech, je to jejich problém. Když je to bavíí, tak ale ať si potom nesou následky...

  Dříve nebo později se na každou podobnou nepravost přijde. Díky internetovým vyhledávačům je nalezení textu zkopírovaného z internetu otázkou několika vteřin! Pokud si někdo myslí, že stačí pozměnit pár slovíček, pak by měl vědět, že existuje speciální program, který dovede texty porovnat a velmi rychle objeví původní zdroj.

  Od prosince jsme si začali vést přehled uživatelů, kteří nám poslali kradený (zkopírovaný, opsaný) článek. Mnohým z nich jsme poslali e-mail s upozorněním, že takto to není možné dělat. Když už jsme posílali asi 50! e-mail, došli jsme k závěru, že dokud nezačneme bodíky za takové články strhávat, budete dál "tvořit" články pomocí Ctrl+C, Ctrl+V.  

  Strhávat budeme 500 nebo 1000 bodíků a to nejen u zveřejněných článků, ale u všech, které mezi zaslanými objevíme. V případě, že si nevšimneme, že jste článek opsali (zkopírovali) a zveřejníme ho v Alíkovinách a po čase se na to přijde, pak vám odečteme všechny body, které jste za článek získali (500, 1000, 2000 nebo 3000) + dostanete pokutu 500 nebo 1000 bodíků.

  Bodíky se budou strhávat za ukradené články, které budou odeslány 2. března 2009 a později.

  Pokud ve svém článku chcete zmínit něco zajímavého, co napsal již někdo před vámi, pak je to samozřejmě možné. Jen je důležité uvést autora a zdroj takového textu. Nejlépe, když se podíváte do článku Malá exkurze do světa paragrafů - aneb krást se nemá. Ani texty! Je v něm i část nazvaná Jak se vyhnout opisování. Tam se dozvíte, jak správně vypadá citace a co je parafráze.

  První výtečníci již mají stržené bodíky!

  Tak to jsem tedy nečekal. Říkal jsem si, že když takhle důrazně na hlavní stránce Alíka upozorním na nesprávnost kradení (kopírování, opisování) článků, chytí se někdo za hlavu a hlavně, že aspoň pár dní žádný zkopírovaný článek nedostaneme. Ale chyba lávky. Za včerejší den jsme museli odečíst bodíky hned čtyřem výtečníkům! Nejsmutnější je, že jim asi až do odečtení bodíků nedocházelo, že udělali něco špatně. Jeden z nich se tedy zajímal:

  "Ahoj, asi jsem něco zkazil, ale nevím co - zmizely mi bodíky, které se mi včera povedlo získat a dnes jsem v minusu. Dá se to nějak vysvětlit?"

  Tak jsem mu to vysvětlil. On nejen, že poslal jeden článek zkopírovaný v pondělí, ale ještě dokonce i dva další zkopíroval a poslal dříve.

  Autor: (8 let)
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (~ 150)

  Příspěvek z 14. prosince 2018 v 18:18.
  Pony_In v něm napsala:

  R^

  Příspěvek z 14. prosince 2018 v 16:14.
  lékařský v něm napsal:

  :-D

  Příspěvek z 14. prosince 2018 v 9:17.
  číča800 v něm napsala:

  jj