Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Tři české školy se probojovaly do finále The School Dance

  vydáno  •  Tanec · Soutěže · Mediální partner
  Tři české školy budou letos bojovat mezi dvanácti nejlepšími o prvenství v taneční soutěži The School Dance 2015. Základní škola Žalany, ZŠ Angel z Prahy 4 a Gymnázium Jeseník – to je trojice českých zástupců, která postoupila do velkého finále taneční soutěže.

  Inspirací pro vystoupení tanečníků ze ZŠ v Žalanech se stal horor Annabelle a nese název Oživlé panenky Annabelle., © The School Dance

  O vítězství bude 24. června ve Slovenském národním divadle v Bratislavě bojovat celkem 12 tanečníků, párů či skupin. Letos se budou udělovat ceny ve dvou kategoriích – AMatéři a PROfesionálové. Oceněni budou také tvůrci nejlepších interaktivních materiálů. V porotě usedne mj. partner soutěže, známý tanečník, choreograf a majitel tanečního studia Tančírna Petr Čadek.

  Inspirací pro vystoupení tanečníků ze ZŠ v Žalanech se stal horor Annabelle a nese název Oživlé panenky Annabelle. „Děvčata si sama vybrala téma, namixovala hudbu, dokonce i většina choreografie je jejich vlastní prací. Detaily s nimi domýšlel tanečník Petr, který později také zapojil kamaráda Vojtu. Obě Karolíny berou soutěž jako obrovskou výzvu a příjemnou tečku za devíti lety základního vzdělání. Video jsme točili celý den, další dva dny jsme strávili úpravami. Finále? Těšíme se, bojíme se a ať to dopadne jakkoliv, jistě to bude velmi silný životní zážitek,“ uvedla Barbora Schneiderová, učitelka ZŠ a MŠ Žalany.

  Video si můžete prohlédnout zde

  Fotogalerie

  Téměř 30 hodin trénovalo své vystoupení 14 studentů z jesenického gymnázia. „Taneční skupina Hungry Students vznikla letos v březnu. Duší souboru, uměleckou vedoucí a hlavní choreografkou Hungry Students je Michaela Turková, studentka třetího ročníku čtyřletého studia. Vytvořila krásnou a náročnou choreografii na motivy filmu Hunger Games, ve které tanečníci propojují film, hudbu a tanec,“ konstatovala Magda Dostálová, učitelka Gymnázia Jeseník a dodala: „Vložená energie se vrátila v podobě postupu mezi 12 nejlepších a všichni studenti se už těší na příležitost zatančit si na prknech Slovenského národního divadla.“

  Video si můžete prohlédnout zde.

  Třetím českým zástupcem je taneční skupina pražské ZŠ Angel. „Jsme akční škola, proto jsme se do této soutěže přihlásili. Máme šikovné děti, a tak je rádi ukazujeme. Soutěž se nám líbí, máme rádi tanec, a tady ho můžeme předvést. Od nás ze školy tančí asi 150 dětí. Taneční skupina, která ve škole působí, je super. Je úžasné, že jsme ve finále. A co očekáváme? No přeci vítězství,“ sebejistě prohlásil Allan Lemaja, trenér a choreograf taneční skupiny.

  Video si můžete prohlédnout zde.

  O tom, kdo letos vyhraje a získá hlavní cenu, kterou je simulátor volného pádu spojený s výletem do Tatralandie a finanční odměna ve výši 1000 EUR, bude rozhodovat porota. V ní usednou například choreograf a režisér Ján Ďurovčík, tanečník Peter Modrovský, Digitální lídr SR Peter Pellegrini a také Petr Čadek, partner soutěže, tanečník a choreograf: „Je skvělé, že se do této úžasné soutěže přihlásilo tolik dětí z nejrůznějších koutů obou našich zemi. Po tom, co jsem zaslaná taneční videa viděl, je až neuvěřitelné, kolik kreativity se v nich bere, přál bych postup do finále všem. To ale bohužel nejde. Do velkého finále postoupily tři české party dětí a to považuji za veliký úspěch. Já samozřejmě do Bratislavy pojedu a budu jim moc držet palce, bude to určitě zajímavý souboj. Moc se také těším, jak předvedou tanec ze svých mnohdy vymakaných klipů na prknech, co znamenají svět. No, nechám se překvapit. Tak na viděnou 24. června ve Slovenském národním divadle.“

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (1)

  Příspěvek z 19. června 2015 v 19:48.
  Pavla04 v něm napsala:

  Like!!!