Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Tři nejlepší letecké společnosti podle Skytrax

  vydáno  •  Doprava

  Skytrax je organizace, která hodnotí letecké společnosti ve všech ohledech jako např. servisu, bezpečnosti atd. V tomto článku se podívame na 3 společnosti, které v žebříčku jsou.

  Boeing 787- LOT, © Anonym2809

  LOT
  LOT (polsky: Polskie Linie Lotnicze) je národní letecká společnost Polska. Její hlavní operační základna je na letišti Frédérica Chopina ve Varšavě. LOT létá do Evropy, Středního východu, Severní Ameriky a Asie. Má také přímé spojení s Prahou, a to již 72 let. Na tento let, který trvá hodinu, nasazuje své Embraery. Jejich flotila má 44 letadel a 12 má objednaných. Jejich chlouba je Boeing 787, který nasazuje například na linku Varšava - Los Angeles. LOT toto letadlo zakoupila jako první v Evropě. LOT získala také řadu ocenění včetně „Nejlepší letecké společnosti ve východní Evropě“ v letech 2008, 2009 a 2010 podle časopisu Global Traveler a je považována za jednu z nejbezpečnějších leteckých společností na světě. V roce 2017, když byla slavnostně otevřena linka Varšava - Los Angeles, byli na palubě stevardi a letušky oblečeni do kostýmů pohádkových postav, například Batman, princezna Leila, Sněhurka atd. Kostýmy ocenili i slavní návrháři a navrhářky. LOT nabízí i další dálkové lety, např. do New Yorku, Newarku, Chicaga, Los Angeles, Toronta, Soulu, Singapuru, Pekingu a Tokia.

  Oman Air
  Oman Air je národní letecká společnost státu ležící na Arabském poloostrově, ten stát se jmenuje Omán. Oman Air má hlavní operační základnu na letišti Maskat. Letiště Maskat leží v hlavním městě Ománu, které se také jmenuje Maskat. Oman Air byly založeny roku 1970, avšak svou činnost zahájily až v roce 1993. Nabízejí jak lety po své zemi (vnitrostátní), tak do jiných zemí (mezinárodní). Dne 1. března 2010 se stala první aerolinií na světě, která poskytuje služby mobilního telefonování, SMS a Wi-Fi internetu na vybraných linkách. V souladu s islámskými dietními zákony jsou všechny pokrmy podávané na palubě Oman Air připraveny podle pokynů společnosti Halal. Speciální jídla jsou k dispozici na vyžádání. Alkoholické nápoje jsou podávány všem zákazníkům a jsou k dispozici pouze na mezinárodních linkách, s výjimkou cest v Saúdské Arábii a Íránu, kde je alkohol v obou zemích zakázán islámskými zákony. Oman Air mají ve své flotile tato letadla (v závorce je napsána kapacita cestujících a posádky): Embraer 175 (71), Boeing 787-8 (231), Boeing 737-800 (162), Airbus A330-300 (289).

  Finnair
  Finnair je národní letecká společnost Finska, je také největší letecká společnost z Finska, se sídlem v Vantaa na helsinském letišti. V roce 2017 přepravila přibližně 12 milionů cestujících do více než 100 evropských, 20 asijských a 7 severoamerických destinací. Finnair je šestá nejstarší letecká společnost v nepřetržitém provozu. Bez smrtelných nehod nebo havárií od roku 1963 je Finnair neustále jednou z nejbezpečnějších leteckých společností na světě (3. v roce 2014). Na většině evropských letů se podává studený salát nebo sendvič spolu s nealkoholickými nápoji. Alkoholické nápoje a další potraviny jsou k dispozici k nákupu. Vnitrostátní a kratší evropské lety mají občerstvení na prodej a bezplatné nealkoholické nápoje. Obchodní třída nabízí teplé pokrmy a nápoje zdarma, včetně alkoholu. Všechna letadla společnosti Finnair mají LCD video monitory nebo systémy osobní zábavy kromě modelů Embraer 170 a 190 a Airbus A321-231 (Sharklet). Letouny řady Airbus A320 mají monitory, které zobrazují exteriérové snímky, pohyblivé mapové systémy a ztlumené televizní programy. Airbus A330, Airbus A340 a Airbus A350 disponují osobním zábavním systémem AVOD na všech sedadlech s přibližně 72 filmy, 150 televizními pořady, 200 hudebními alby, 24 rozhlasovými stanicemi a 15 hrami.

  Autor:
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (2)

  Příspěvek z 1. srpna 2018 v 17:37.
  Anonym2809 v něm napsal:

  To musí ze zákona udělat. Jenže když se nějaké nízkonákladovce porouchá letadlo plné cestujících tak, je pro ně výhodnější zaplatit pokutu, která je někdy levnější, než hotel pro cestující.

  Příspěvek z 1. srpna 2018 v 9:58.
  Almon v něm napsala:

  Jednou jsme leteli LOTem a oni nas nevzali do letadla, az druhý den. zajistili nam hotel a dali nam nejake penize jako kompenzaci. docela dobre to bylo.:-D