Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Tricky Towers

  vydáno  •  Hry

  Tricky Towers nebo-li Záludné věže je něco jako Tetris, akorát trochu jinak. Pojďme si k tomu říct trochu víc.

  Tricky Towers, © WeirdBeard

  Tricky Towers je hra vyrobená studiem WeirdBeard. Tuhle hru najdete na Steamu a lze ji hrát na konzolích PlayStation4, X-Box One a Nintendo Swich. Hra je trochu podobná hře Tetris. Cílem je naskládat kostičky na sebe, ale v Tricky Towers se vám věž může překlopit do strany a celá spadnout. Je to hodně chaotická hra, u které se můžete dost rychle naštvat.

  Existují zde 3 základní možnosti hry – Online Battle, Local Battle a Single Player. Pro ty, co nevědí, co to znamená: online bitva, lokální bitva a hra pro jednoho hráče.

  Začnu u vysvětlování o Single Player. Můžete si vybrat ze dvou módů: Endless a Trials (Endless – nekonečný a Trials – Trénink). Endless mode vlastně znamená, že si sami stavíte kostičky na sebe, dokud si to sami nepokazíte. V módu Endless si vyberete mezi Survival Challenge, Race Challenge a Puzzle Challenge. Survival Challenge znamená, že máte omezený počet kostiček, které vám mohou z věže spadnout, což je 3.

  Ke článku Tricky Towers, © Best-Rebel

  Jenomže jak stavíte ty kostičky, tak se vám nabíjí super schopnost, kterou stisknutím J aktivujete, a ona vám nějak pomůže.

  Pokud stisknete K, tak vyšlete zlou super schopnost na soupeře, což je vám ale v módu Endless dost na nic. Pak je Race Challenge, tam stavíte kostičky na sebe pod tlakem, protože se zespoda zvedá laser, který když dosáhne vrcholu vaší stavby, tak jste prohráli.

  Ke článku Tricky Towers, © Best-Rebel

  Ale klávesy J a K fungují na každém módu. Poslední je Puzzle Challenge, což je takový opak Race Challenge. Laser je nahoře, ale nehýbe se. Snažíte se naskládat co nejvíc kostek na sebe, než se vrchol stavby dotkne laseru.

  Ke článku Tricky Towers, © Best-Rebel

  Pokud hrajete mód Endless a jste na Wi-Fi, uvidíte tam i žebříček světových rekordů. V Single Player je také mód Trials, a to jsou v podstatě těžší a těžší úrovně. Je tam padesát úrovní. Jsou tam zase Survival, Race a Puzzle Challenge. Akorát máte naprogramovaného protivníka.

  Na mód Online Battle je potřeba Wi-Fi. Poté si můžete vybrat ze 3 možností. Zapnout turnaj, zapnout bitvu a zahájit hru s kamarády. Pokud si vyberete bitvu, tak pouze čekáte na soupeře. Až se k vám někdo připojí, tak se čeká pár minut, nebo když oba dáte Let’s go, tak se čeká 3 vteřiny, než začne hra. Hrát můžete i ve 4, ale často se hraje jen ve dvou.

  Ke článku Tricky Towers, © Best-Rebel

  Pak se náhodně vybere mód a obtížnost (může třeba foukat ze strany vítr atd.). Hraje se jedna bitva a pak můžete zahájit další, nebo odejít ze hry. Pak je možnost zahájit turnaj. Pravidla jsou stejná, akorát se to boduje na medaile. Na výhru potřebujete nasbírat 9 medailí. Za 1. místo jsou 3 medaile, za 2. jsou 2 medaile a za 3. je 1 medaile. Hra s kamarády funguje stejně.

  Pak už je pouze Local Bitva. To je, že připojíte kontroler a hrajete na jednom počítači. Taky si můžete koupit nějaké rozšíření jako třeba hezčí kostky, se kterými stavíte.

  Mínusy: Hra není až tak zábavná bez Wi-Fi, protože jediné, co jde, je Single Player, a ten není až tak promakaný. Taky hra je poměrně předražená, ale lze jí koupit zde na Alíkovi, a to je super.

  Plusy: Mně osobně se hrozně líbí grafika hry, a tomu bych dal velké +. Velký výběr postav i kostek, takže do hry se nemusí dávat žádné peníze na víc.

  Myslím, že se hra hra dost povedla a že si zaslouží 80 %. Podle mého názoru je pro všechny věkové kategorie, takže i někteří dospělí si hru rádi zahrají.

  Tak to je asi všechno, doufám, že se vám článek líbil. Pokud tu hru někdo má nebo si ji plánuje koupit, tak mi napište a můžeme si zahrát třeba spolu. Díky, že jste dočetli tento článek až sem.

  Související:

  Autor: (12 let)
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (4)

  Příspěvek z 1. března 2020 v 8:33.
  Best-Rebel v něm napsal:

  -MM-: ano souhlasím, chtěl sem tím jen říct že sám a bez wi-fi si hru moc neužiješ

  Příspěvek z 29. února 2020 v 17:32.
  –MM– v něm napsal:

  Článek sice lokální bitvu zmiňuje, ale pak píše, že hra bez internetového připojení není zase tak zábavná. Mně přijde fajn i při hře dvou hráčů na jednom počítači. Pokud máte sourozence nebo kamaráda na návštěvě, je to dobrá zábava...

  Příspěvek z 29. února 2020 v 8:18.
  verbum v něm napsal:

  Tak již vim, že hru hrát nebudu, neboť ja se při hře rychle dokáži naštvat.
  Jinak hezky článek... díky za něj...