Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Trilogie Drahokamy – knižní recenze

  vydáno

  Nemáte co číst, a každá kniha, kterou namátkou vyberete, je katastrofální? Snažíte se číst každou recenzi a procházet každé hodnocení, ale nikdo se netrefí do vašeho vkusu? Jsem tu s novou recenzí!

  Žánr: fantasy, romance
  Autor: Kerstin Gier
  Počet stran: 336

  Děj:

  Žít v rodině, která je samé tajemství, není pro šestnáctiletou Gwendolyn zrovna snadné. Jednoho dne se s ní zatočí svět, a ona se rázem ocitne ve známé ulici, jenže téměř sto let před svým narozením. Vzápětí pochopí, že tím největším rodinným tajemstvím je ona sama. Zbývá jí ale ještě pochopit, jaké nebezpečí člověku hrozí, když se zamiluje napříč časem.

  Moje dojmy:

  Zpočátku mě kniha vůbec nebavila. Tehdy mi bylo jedenáct, a i když knihy v zásadě dočítám, tuhle jsem po první stovce stránek opustila. A ani jsem toho nelitovala.

  O rok později se mě táta zeptal, jestli mám pokračování této trilogie, a já odpověděla záporně. Zeptal se mě, jestli bych ho nechtěla, protože teď mají v jednom knihkupectví velké slevy, a já si řekla: „Proč to nezkusit ještě jednou?“ V té době jsem zrovna byla nemocná, a tak jsem ani neměla co dělat. Když jsem si přečetla první stránky, nedokázala jsem uvěřit své hlouposti. Jak se mi tento literární skvost mohl nelíbit? Měla jsem ji přečtenou za den a další díly následovaly. Hlavní hrdinku Gwendolyn a jejího společníka na cesty časem nelze nemilovat. Ani ostatní postavy nebyly ploché, a měly charakter. Dodnes obdivuji svět, který K. Gier stvořila. Jediné, co bych knize vytkla, je malinká nesrovnalost, která mi byla na konci naštěstí osvětlena. Píše, že existuje jen dvanáct cestovatelů časem. To prostě všechno zmizí, až Gwendolyn s Gideonem zemřou? I přesto, že jsem Rudou jako rubín považovala za nejlepší knihu, jedna ji překonala.

  Byla to Modrá jako safír, tedy druhý díl. S postavou Xemeria, zábavného a kapku vlezlého chrliče, dostala kniha další várku vtipu. Raphael, Gideonův mladší problémový bratr, je snad ještě lepší než on. A hrabě Saint Germain, no toho začnete nenávidět ještě víc. Na konci knihy jsem měla slzy v očích!

  A třetí díl - Zelená jako smaragd- překonal oba předešlé. Tady jsem plakala téměř neustále, jediné, co bych vytkla, byl rychlý přísun informací v posledních dvaceti stranách, jinak vážně dokonalost.

  Myslím, že každý milovník romancí s kapkou nadpřirozena si celou trilogii musí zamilovat.

  Autorka: (13 let)
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (7)

  Příspěvek z 30. června 2017 ve 12:27.
  -kiwinka- v něm napsala:

  Ano brečela jsem ;-(

  Příspěvek z 28. června 2017 v 19:19.
  Half-BloodPrincess v něm napsala:

  Také jsi u posledního dílu stále plakala? :D

  Příspěvek z 28. června 2017 ve 14:41.
  -kiwinka- v něm napsala:

  Taky jsem trilogii četla $> a fakt luxusní ;-) všem vřele doporučuji O= dojemná a vtipná zároveň R^