Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Trochu jiná verze známé pohádky

  vydáno  •  Pohádky

  Povídání o jedné z verzí Sněhurky v americkém podání. Používají se dva názvy, a to Sněhová královna či Zimní pohádka.

  Socha sněhové královny, © Karen_Nadine

  Do dnešního dne se natočilo opravdu velké množství pohádek o sněhové královně. Tentokrát si povíme o verzi z roku 2001, v koprodukci USA a Kanady. Byl jeden muž jménem John, který žil v lásce a klidu se svojí hezkou ženou. Právě se jim měla narodit dceruška. Stalo se tomu, ovšem Johnova žena po porodu zemřela. John zůstal sám se svým žalem a krásnou holčičkou s černými vlasy, červenými rty a bílou pokožkou. Je to navíc ještě o to horší, že John nemá pro malou jídlo ani mléko. Nezbude mu nic jiného než se vydat v krutém mrazu i s dítětem shánět potravu.

  Nakonec začne plakat a jeho slzy padnou na hrob začarovaného netvora. Ten mu nabídne pomoc. Bude po něm chtít, aby vyměnil svou svobodu za tři přání. Ta jsou mléko pro dceru, království a novou ženu, královnu. Najednou se dostane do nádherného zámku, kde ho uvítá služebnictvo a také královna. John si bude myslet, že se mu to jen zdá, nebude moci tomu uvěřit, ale opravdu. To všechno netvor. John si tedy ze začátku bude připadat velmi šťastný. Ovšem nemá ani ponětí, že nová žena, královna, je netvorova sestra Elspeth, kterou ze zrůdy proměnil netvor v poměrně půvabnou ženu.

  Chtěl jí dát šanci. Přejde několik let v relativním klidu. Dokonce královna snáší bez problémů i Johnovu dceru Sněhurku. Ovšem najednou je Sněhurce šestnáct let a na zámek přijede mladý princ. Tady se všechno začne zamotávat. Že přijel princ, to by ještě ani tak královně nevadilo. Ba právě naopak. Bude se před ním předvádět, aby jí lichotil. Elspeth má totiž kouzelné zrcadlo, kterého se ptává, kdo je na světě nejkrásnější. No, a jednoho dne jí zrcadlo řekne, že Sněhurka. V tu chvíli se Elspeth přestane ovládat a zatvrdí se. Mladý princ bude celý pryč ze Sněhurky. Královna začne spřádat zlé úklady vůči Sněhurce, protože princ nebude na její v uvozovkách flirtování reagovat.

  Nebude se jí však vést, až však přijde na zákeřnou věc. Do příběhu se navíc zamotají trpaslíci, kteří se dokážou proměnit v duhu a navíc ovlivnit i počasí. Sněhurka jednoho večera zmizí a princ také. John bude zoufalý, že nemá dceru. Královna si bude lebedit. Dokonce jí přijde domluvit i netvor a varovat ji, Elspeth na něj však v žádném případě nedá a bude si dál dělat věci po svém. Sněhurku se zatím podaří zachránit skřítkům, avšak ještě je tu princ. Toho Elspeth zaklela v medvěda a bude to trvat, než Sněhurka pozná, že je to on.

  Respektive medvěd ji probudí polibkem a oba budou zachráněni. Ovšem netvor přijde pro Elspeth a promění ji zpátky ve škaredou a zlou babici. U toho jí bude vykládat, že ji varoval. Elspeth ho bude prosit, ale netvor bude neoblomný. Trpaslíci si ji také podají. Sněhurka se pak vrátí s princem za Johnem.

  Autor:
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (3)

  Čičibaka v něm napsal:

  Je to moooooc hezký článek:-) pět tlapiče tlipiček

  Příspěvek z 29. července 2020 v 8:01.
  jenetka v něm napsal:

  Děkuji za pochvalu.

  Příspěvek z 29. července 2020 v 7:54.
  Šároušek v něm napsala:

  Hezké moc:-D pět tlapek