Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Twilight

  vydáno  •  Knihy
  Recenze na knížku Twilight, ze série Twilight saga od Stephenie Meyer.

  Plakát k filmu Twilight Saga: Zatmění, © www.impawards.com

  Autor: Stephenie Meyer

  Isabella Swan, neboli Bella, jak jí všichni říkají, se kvůli rodičům kteří jsou rozvedení přestěhuje k tátovi do malého městečka ve Spojených státech Forks. Každý den zde prší, což Belle úsměvu na tváři moc nepřidá. Město je podle ní chladné a ponuré. Studené.

  Její otec, Charlie, je šéf místní policie. S novým domovem musí sedmnáctiletá dívka nastoupit i na novou střední školu. Najde si pár kamarádů a tráví s nimi i svůj čas. Něco ji však ve škole zaujme. Skupinka pěti studentů. Jejich pleť je bílá, vlasy světlé, oči černé až hnědé, ale přesto jsou krásní. I jejich chování je jí něčím zvláštní. Nejí, nepijí, s nikým se nebaví. Od svých přátel zjistí, že se jmenují Cullenovi. Nejvíce jí však zaujal jeden z nich, Edward Cullen.

  Zjistila také, že s ním má společnou hodinu biologie. Ač působil zprvu odtažitě, zdál se být milý a sympatický. Po chvíli, co se bavili si začínala Bella všímat na Edwardovi jistých zvláštních vlastností. Po incidentu, kdy do ní málem narazilo auto, ale Edward jej zastavil holou rukou nebo po doteku jeho kůže. Byl silný, neuvěřitelně rychlý, jeho kůže byla chladná a byl, ač pořád tvrdil, že je mu sedmnáct nesmrtelný. Chytrá Bella si brzo uvědomila, kdo je její kamarád. To jí však vůbec nebránilo, aby se do věčně mladého Edwarda zbláznila ještě víc.

  Moje hodnocení:

  Po přečtení originálu i české verze musím říci, že knížka je opravdu dokonalá. Skvělý, napínavý děj, zápletka i návaznost s díly nadcházejícími.

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (2)

  Příspěvek z 9. května 2016 v 15:29.
  Světli v něm napsala:

  hezká recenze já jsem zatím četla jenom 2 díly grafického ro

  recenze25

  Příspěvek z 5. května 2016 ve 14:02.
  danulika10 v něm napsala:

  recenze :-)

  Hezká recenze :-) Já jsem zatím četla jenom dva díly grafického románu Stmívání, které se mi moc líbili. Určitě si přečtu i normální knížky, abych mohla porovnat jestli je knížka lepší než film.