Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Ty chodíš na karate? Jsi snad kluk?

  vydáno  •  volný čas venku · sport · rodičům
  Když mi mamka řekla, že budu chodit na karate, myslela jsem si, že to je sport pro kluky. Ale nemohla jsem nic dělat. Když jsem šla na první trénink, zjistila jsem, že to taková hrůza není, ale názor jsem nezměnila.

  Karate 2. a 3. místo na MS Evropy v roce 2008, 2. a 3. místo v ME – Bělehrad 15krát 1. místo v ČR. Mezi 30 úspěšnými dětmi v soutěži Zlatý oříšek za rok 2009., © archiv

  Další moje obava byla z reakce ve škole. Kluci ve třídě neměli v oblibě holky, proto jsem o svém novém kroužku řekla jenom jedné kamarádce - Aničce.

  Anička má ale bratra Járu (taky chodí se mnou do třídy) a tomu to řekla do posledního detailu. A tak se to tajemství dozvěděly všechny holky. Dost mě to štvalo, protože jsem chtěla, aby se všechno udrželo v tajnosti. Asi tři nebo čtyři holky se mi pořád smály a říkaly mi, že jsem kluk. Za týden jsem se dozvěděla od kamarádky, že Lucie vykecala moje tajemství Davidovi. Jaká byla moje reakce? Šílela jsem, málem jsem se rozbrečela!

  karate

  Karate je bojové umění původem z Japonska, které v překladu znamená "prázdná ruka". Pokud se o něm a jeho vývoji chceš dozvědět více, podívej se kliknutím na Wikipedii.

  Koukla jsem se na Davida, který byl s klukama u lavice a něco si říkali. Hned jsem poznala co - úplně jsem cítila, jak se mi zalévají oči slzami. Jeden kluk přišel ke mně a řekl: "Hele, ty chodíš na karate? Ty jsi snad kluk?" Při tom se začali ostatní kluci smát a nadávat mi. To už bylo na mě moc, rozbrečela jsem se a utekla.

  Teď to budou už asi dva roky, co chodím na karate, a názor jsem změnila. Velmi mě to baví a hloupých řecí ve škole si už nevšímám. Nenechte se také ovlivnit hloupými řečmi a dělejte to, co vás baví!

  Poznámka redakce: dívka na fotografii není autorka článku, ale úspěšná závodnice v  karate Alexandra Kupková. Získala už mnoho medailí (karate 2. a 3. místo na MS Evropy v roce 2008, 2. a 3. místo v ME – Bělehrad 15krát 1. místo v ČR, účast mezi 30 nejlepšími v soutěži Zlatý oříšek za rok 2009). 

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (48)

  Příspěvek z 3. ledna 2011 v 16:10.
  Aja222 v něm napsala:

  teda Karate omlovám se!

  Příspěvek z 3. ledna 2011 v 16:10.
  Aja222 v něm napsala:

  Krate je supr!

  Krate je podel mě fakt dobrej!Chodila jsem tam,až do té chvíle,než to zjistila mamka.Chodila jsem tam,když jsem měla mít Jogu,a mamce jsem to řekla jnak.Potom to stejně zjistila...

  Příspěvek z 11. října 2010 ve 12:43.
  HeianYondan v něm napsal:

  Heian Yondan

  a kdyz sme u toho ja taky chodím do karate karate neni určeno jen pro chlapce ale taky i pro divky a děti tak nachapu to diveni ze tam choděj i dívky