Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Ty nejhezčí vánoce v mém životě

  vydáno  •  Vztahy
  Neznám nikoho, kdo by neměl rád vánoce. I když dlouhé čekání na Ježíška je někdy dost otravné. Ale pak to stojí za to. Každý má nějaký vysněný dárek. I když ten můj je trochu neobvyklý.

  Vánoce 2007. Jelikož už jsem uměla psát a číst, mohla jsem Ježíškovi napsat dlouhý dopis toho, co si přeju. Spousta mých kamarádek si přála barbínku nebo kočárek pro panenku. Kluci hlavně autíčka a stavebnici. Ale mě čekal dárek v podobě malého sourozence!

  Samozřejmě že jsem dostala i normální dárky jako panenky, pastelky, asi dvě tři knížky, nějakou hru a nové šaty. Štědrý večer jsme oslavili jako všechny ostatní děti. Zpívali jsme koledy, rozkrojili jablíčko (hvězdička!), pouštěli jsme lodičky ze skořápek od ořechů a také jsme se napucli kaprem s bramborovým salátem. No a hurá ke stromku, kde vševědoucí Ježíšek nechal dárečky i pro miminko.

  Pak jsme šli zapálit svíčičku pro Ježíška a honem spinkat! Na Boží hod jsme jeli k babičce, u které také Ježíšek zanechal nějaké dárečky a samozřejmě cukroví. Po dalším bezvadném dni následovaly další a už tu byl Silvestr. Pomohla jsem mamce připravit jednohubky a pak jsme si připili (jen kofolou). 

  Ale nejhezčí Novoroční překvapení byla sestřička Evinka. Brzo jí bude šest. Ta se má, má svátek, narozky, Ježíška, Silvestr i Nový rok během jednoho týdne!

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (3)

  Příspěvek z 25. ledna 2014 ve 14:15.
  anička999 v něm napsal:

  Naopak

  Myslím že o hodně přišla, musí čekat celý rok na tyhle svátky, ale např. já mám to pěkně roztříděný, a tak nemusím čekat tak dlouho, třeba na nějaký vysněný dárek, dostanu ho k svátku, a nemusím čekat až do narozenin.132525 Já jsem takhle teda ráda.

  Příspěvek z 1. ledna 2014 ve 21:13.
  Červík07 v něm napsala:

  Reakce na Matykule:


  Sestřička se jmenuje Eva(slaví svátek 24.12), narodila se na Nový Rok(někdy kolem 7:15) a na Silvestra čeká nejen Nový Rok, ale i svoje Narozeniny.25
   A ty kecy, že kdo má takhle třeba svátek 24.12, že dostane míň dárků, je lež. 2016Dostane stejně dárků jako všichni ostatní

  Příspěvek z 1. ledna 2014 v 8:54.
  Matykule v něm napsala:

  Nejhezčí Vánoce..

  Sestřička muselo být opravdu pěkné překvapení.Je to moc hezký článek a sestřička se - jak jsi říkala - opravdu má, když má svátek,narozeniny,Štědrý den, Silvestr i nový rok v jednom týdnu. Užij si i tenhle Silvestr a nový rok a sestřičku pozdravuj21.