Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Týrání zvířat: Japonské myšky tanečnice

  vydáno  •  Mazlíčci
  Už jste viděli strakatou myš, která se točí dokola?

  Myš, kterou vědci používají k výzkumu střevní mikroflóry., © MAFRA

  Všechno začalo kdysi dávno v Japonsku. V jakýchsi vrzích se nejspíš narodilo pár zvláštních myšek. Lidem připadaly zajímavé a proto je začali záměrně množit. O co vlastně jde?

  Myši tanečnice dostaly svůj název podle pohybu, který provádí. Ve skutečnosti jde o točení se dokola. Takové myši bývají černobíle strakaté (což neznamená, že každá taková myš je tanečnice). Už jako mláďata ztratí většinu sluchu. Nemohou skákat, chodit rovně, mláďata z rodičů tanečnice x tanečnice nedokážou žít. Důvodem je porucha středního ucha, kde sídlí centrum rovnováhy. To je celkem logické. Máš-li zvíře, které mělo zánět středního ucha, tak je možné, že se dodnes naklání na stranu. Taková myška tedy rozhodně nemůže žít plnohodnotný život.

  Proč se ale lidé rozhodli je chovat? Jde jen o sobectví. Obyčejné sobectví. Příklad: Dítě si koupí tanečnici, aby se s ní chlubilo kamarádům a mohli se společně řehtat, že je myška hloupá. Představte si sebe. Narodíte se. Žijete jen pro pobavení jiného tvora. Slyšíte jen smích. A nechápete to. Nemůžete se dojít ani napít. Točí se vám hlava, nemůžete chodit. A všichni se vám opět jen smějí. Tím vám chci celou dobu říct jen jedno: Prosím, nepodporujte to. Nekupujte si tanečnici. Nenatáčejte ji na videa s hudbou. Nedělejte z toho srandu. Protože tohle není sranda.

  Autorka: (11 let)

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (8)

  Příspěvek z 20. srpna 2018 v 6:45.
  číča800 v něm napsala:

  oni všechny myšky mají zánět středního ucha?

  p.s. jinak jsem to pochopila

  Příspěvek z 10. dubna 2016 ve 22:18.
  Aničkasaurus v něm napsal:

  Reakce na konemy:

  Jasně, dík za objasnění :-) PS: ty žvásty co sem psala , tak bych třeba nikdy nepoužila zkratku atp. :-D jen sem chtěla aby to vyznělo logicky a rozhodně nejsem žádný odborník nebo tak něco :-D

  Příspěvek z 10. dubna 2016 ve 21:35.
  šťěnátko2015 v něm napsala:

  Já jsem to pochopila...

  Děkuju že jsi tento článek napsala. Nesnáším když tohle někdo dělá zvířatům. Určitě to podporovat nebudu! A nechápu ty lidi kterým se líbí jak zvířata trpí.

  Ti chytřejší článek pochopili.


  Štěnátko2015