Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Účastníky konference Junior Internet nejvíc zaujal upovídaný Nam Vu

  vydáno  •  Alík · co nového u mě! · internet · soutěže
  Vstupuji do prostor, kde normálně probíhají přednášky pro vysokoškoláky. Pro tento den však na Fakultě humanitních studií, která je součástí Univerzity Karlovy, usedají do posluchárny v drtivé většině náctiletí účastníci soutěže Junior Internet. Navíc tu mám přednášet i já. Mým úkolem je představit Alíka.

  Konference Junior Internet, Praha, březen 2011, © Radkaa

  Rozhlížím se kolem sebe a vidím skoro samé kluky. Jen sem tam se mihne obličej dívky. Většina lidí má na klíně notebook a nebo o něčem živě diskutují. Nechybí zde ani vítězové předchozích ročníků. Mnozí z nich už jsou velmi úspěšnými podnikateli.

  Nervozita v sále byla znát jen na začátku. Po vyhlášení výsledků už byly vidět i úsměvy, ovšem ne na dlouho… Skoro jakoby v sále někdo mávnul kouzelnickou hůlkou a nervozita byla zpět. Přišla řada na prezentaci vítězů. První měl představit svůj projekt (www.rbsys.cz) Martin Zíka (výherce Junior Web do 15 let) se svým kolegou Davidem Miškovským. Zvládli to perfektně. Na prezentaci měl každý limit 5 minut, který všichni až na jednoho dodrželi.

  Oním hříšníkem, který časový limit prezentace nedodržel, byl Nam Vu (vítěz soutěže JuniorDesign nad 15 let). Při předávání cen přiznal, že má před takovým množstvím přítomných velkou trému. Nakonec se při své prezentaci dokonale uvolnil a u publika zabodoval se svými hláškami jako "to bylo prostě hustý!" Svou prezentaci natáhl na 7 minut. S přehledem vyhrál cenu publika a musím uznat, že jeho práce je opravdu skvělá.

  Mně nejvíc zaujal projekt Kamila Sedlmajera (www.turistickyatlas.cz) , který vyhrál kategorii JuniorWeb nad 15 let. Po tom, co všichni výherci představili své projekty a po přednášce Tomáše Krchy o 3D hrách v Adobe Flash, která sklidila u publika snad největší úspěch, jsme šli na oběd.

  Alíka na konferenci představila uživatelky -t-e-w-e-s-k-a-a-a a - EvelinGoldenmajer

  Na odpolední program se účastníci rozdělili na mladší a starší a já měla vystoupit s prezentací Alíka. Až do poslední chvíle jsem se trochu bála, že budu vystupovat sama. Naštěstí Monika (EvelinGoldenmajer) přišla, a prezentace mohla začít. Já i Monika jsme byly trochu nervózní, ale všechno klaplo "na jedničku". 

  Prezentaci Alíka vystřídala vědomostní soutěž, v které jsme i my vyhrály pár cen. Po soutěži začala přednáška, na kterou jsem se těšila nejvíc: Webdesign prakticky. Všichni se skvěle bavili, protože prezentace s ledničkou a buřtíkem, tak jak ji předvedl Adam Bubeníček, byla opravdu "hustá".

  S prázdnou z konference neodešel ani server www.alik.cz. Z konference si odnesl také jednu cenu. A to za vítězství v národním kole evropské soutěže "O nejlepší dětský obsah on-line". Díky tomu postoupil do celoevropského klání. Držte Alíkovi palce, ať obstojí i v mezinárodní konkurenci. Do soutěže se totiž zapojilo 14 členských států Evropské unie! 

  V letošním roce organizátoři obdrželi celkem 305 prací od mladých lidí do 18 let. Nejvíce prací (130) bylo v kategorii JuniorWeb, 85 prací přišlo do JuniorTextu, 82 do JuniorDesignu a 9 prací do soutěže JuniorErb.

  Vítězové 12. ročníku soutěží Junior Internet


   JuniorWeb (kategorie do 15 let)

  JuniorWeb (kategorie nad 15 let)

  JuniorErb

  JuniorDesign

  • Nam Vu (17 let)
  • Aleš Nešetřil (18 let)

  JuniorText

  • Aneta Prozrová (16 let)
  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (4)

  mančík v něm napsala:

  NO JO...

  Článek mně moc nenadchl!

  Tejulinka v něm napsala:

  Hezké

  Docela mě ten článek zabavil

  __auto__ v něm napsal:

  NAm vu?