Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Učení - mučení. Nebo ne?

  vydáno  •  Škola a poznání · Učení
  Učíte se doma? Já musím přiznat, že jsem se učila jen na předměty, které mi opravdu nešly. V ostatních předmětech, které mi šly, jsem na sebe tak trochu spoléhala. Ale teď už se snažím učit se na všechny, protože jen tak na sebe spoléhat není moc dobré.

  Učení, úkol, psaní, matka, syn, dítě, škola, homeschooling, © Profimedia.cz

  Spousta dětí se neučí, protože nechtějí vypadat jako "šprti", ale když máte dobré známky, tak přece nejste hned šprt! Ti, co vám tak říkají, vám závidí a chtějí vás alespoň nějak zesměšnit.

  Ale nemusíte se zase učit 24 hodin denně, stačí dávat pozor v hodině a pak se doma věci, které moc nechápete, doučíte. Pokud vám učivo opravdu nejde, můžete si sehnat doučování (které samozřejmě něco stojí). Rozhodně se nebojte zeptat se někoho staršího, nebo někoho ve vašem věku, ale chytřejšího. I když doučování opravdu něco stojí, tak se to vyplatí - je to přece lepší, než propadnout.

  Dávejte v hodinách velký pozor a doma se taky učte. Pokud něco vůbec nechápete, zeptejte se třeba jednoho z rodičů, který má zrovna čas. Učení přece není tak hrozné. Jenom si to možná myslíte. Na začátku roku si sedněte vedle někoho, kdo vás nebude rušit, nebude od vás opisovat a bude vám na 100 % vyhovovat. Sedněte si třeba vedle svého nejlepšího kamaráda nebo kamarádky.

  Pokud sedíte ve čveřici, tak si tam udělejte menší pravidla - například že se nebudete při kontrolkách rušit, nebudete opisovat, nebudete brát ostatním věci bez dovolení a podobně. Ale pokud si věříte, pravidla dělat nemusíte. Můžete se ve škole před kontrolkou zkoušet navzájem, ale rozhodně si nepište taháky. Jsou zbytečné. Učitel vás načapá a máte po zábavě. Snažte se taky nerušit ostatní. Můžete se jich občas na něco zeptat, ale neptejte se jich furt. Je to nepříjemné.

  Myslím, že je celkem důležité si uvědomit, na co vám bude to učivo později dobré. Jinak nebudete vědět, jak ho použít, a to je celkem škoda. Zkuste se zamyslet nad tím, jak by to bylo super, kdybyste byli někým slavným. Ale to nebude možné, když se nebudete dobře učit. Věřte mi, to pomáhá. Jen to zkuste a uvidíte.

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (56)

  Příspěvek z 9. června 2011 v 16:27.
  555333 v něm napsala:

  Učeníčko učení..

  Já chodím na gympl a rozhodně učivo není jednoduché. Dělám to prostě tak že se učím jen na testy a vzhledem k tomu že píšeme každý den, mám pořád co dělat. Jinak to že se člověk učí neznamená to že je šprt a i kdyby, není na tom nic špatného. A jinak taháky nejsou občas marné, když to člověk fakt nazvládne.16

  Příspěvek z 26. dubna 2011 v 15:01.
  lilinka885 v něm napsal:

  Reakce na likas:

  nechci tě urazit, ale ve 2. třídě má jedničky každý idiot.555555555

  Příspěvek z 11. dubna 2011 ve 21:11.
  hogreta v něm napsala:

  Reakce na SpongeBobík:

  tak ono taky záleží na tom, jak jsi starý, v jaké si třídě a na jak těžkou školu chodíš;). Opravdu se nedá říct, že ten, kdo se učí hodinu, je hloupější než ten, kdo se učí pět minut. Jsme každý jinak starý a máme rozdílně těžké učivo:)